Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Daj coś z siebie – zyskaj dobrego pracodawcę

Poszukiwanie pracy to jak wiadomo czynność dość monotonna i nie zawsze owocująca takimi efektami, jakich byśmy się spodziewali. Nie należy mimo wszystko się zbyt szybko poddawać. Powinniśmy narzucić sobie pewne zasady – reguły, według których będziemy poszukiwać zatrudnienia. Dobrym pomysłem może być projekt wysyłania jednego c.v. co tydzień.
Oczywiście samo wysyłanie c.v. to zbyt mało by znaleźć dobrą pracę czy też taką, która będzie nam sprawiała przyjemność i w której będziemy mogli się realizować. Bardzo ważnym elementem w poszukiwaniu pracy jest także stworzenie własnego wizerunku. Najbardziej pomocnym w tym celu może okazać się Internet. Jego zasięg jest wręcz nieograniczony. Dobrym pomysłem jest więc stworzenie w sieci własnej wizytówki w postaci swojej strony która posłuży za portfolio lub też założenie własnego blooga tematycznego, który także zachęci innych do poznania nas jako potencjalnych kandydatów na określone stanowisko.
aby zwrócić także na siebie uwagę przyszłych potencjalnych pracodawców powinniśmy zamieszczać własne ogłoszenia wszędzie gdzie to jest możliwe. Możemy też udzielać się na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych czy portalach informacyjnych lub specjalistycznych. Zasada jest tutaj dość prosta – im o nas głośniej, im więcej jest naszych czytelnych śladów w sieci, tym większe staną się nasze szanse na zdobycie dobrego zawodu lub zainteresowanie naszą kandydaturą potencjalnych pracodawców.
co jeszcze możemy zrobić skutecznego by zaprezentować skutecznie naszą osobę jako kandydata na dane stanowisko? Możemy także starać się umieszczać w sieci, swoje artykuły autorskie na temat dziedziny, w której się dobrze czujemy lub która jest dziedziną związaną z branżą, w jakiej poszukujemy pracy.
Dobrym pomysłem i sprawdzonym na znalezienie dobrego przyszłego pracodawcy jest odwiedzanie różnego rodzaju ośrodków gdzie odbywają się zarówno szkolenia jak i różnego rodzaju warsztaty tematycznie zbliżone do tego, co chcemy robić zawodowo. Im więcej doświadczenia zdobędziemy, tym bardziej wzrosną nasze szanse na zdobycie upragnionego stanowiska w danej firmie.
Najgorsze, co możemy zrobić, szukając pracy to pozostać biernymi na różnego rodzaju propozycje związane z jej szukaniem. Aktywność oraz pomysłowość i unikanie przy tym wszelkiego rodzaju schematów zarówno w działaniu jak i w myśleniu, to prawdziwy klucz do sukcesu. Ponadto skuteczne reklamowanie i wręcz „sprzedawanie” siebie w oryginalny i widoczny sposób to także szansa na powodzenie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.