Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Dachówka ceramiczna i blachodachówka – co lepsze?

Domy z pięknymi dachówkami ceramicznymi są nie tylko piękne pod względem estetycznym, ale również drogie w utrzymaniu. Dlatego wiele osób decyduje się na dobrą i tańszą alternatywę. Mowa o blachodachówce. Jest łudząco podobna do poprzedniczki, ale za to jej montaż oraz konserwacja są mniej kosztowne. Jeśli więc zastanawiasz się, które z tych pokryć ostatecznie wybrać to ten artykuł jest dla Ciebie.

Dachówka ceramiczna – właściwości pokrycia

Dachówki ceramiczne są piękne, nadają budynkowi klimat i pięknie podkreślają jego bryłę. Poza tym słyną również z trwałości, co jest podyktowane tym, iż materiał, z którego są wykonane, jest praktycznie niezniszczalny. Jednak wiele osób, wybierając je w roli zadaszenia, bazuje tylko na tych informacjach. Nie szuka dalej i nie wie, że dach z dachówek jest drogi w utrzymaniu. Może cena samego poszycie nie zatrważa, ale elementy do wykończenia go i ewentualnych poprawek, kupuje się za horrendalne sumy.

Poza tym cena samej dachówki to i tak pestka w porównaniu z więźbą, jaką trzeba zaprojektować, by ta mogła udźwignąć ciężar owego zadaszenia. Im cięższy dach, tym mocniejsza i solidniejsza musi być konstrukcja, na której zostanie zamontowany. To z kolei generuje dodatkowe koszty. Nie tylko te, które trzeba uiścić na rzecz materiałów, z jakich będzie wzniesiona, ale i ekipy cz pertraktanta oraz narzędzi do jej wybudowania. Summa summarum, całkowity koszt dachu z dachówek ceramicznych kilkukrotnie przewyższa zadaszenie, na którym leży blachodachówka lub blacha trapezowa.

Blachodachówka – finalnie najlepszy wybór

Blachodachówka modułowa lub w arkuszach to najlepsze i najtańsze zastępstwo dla dachówki ceramicznej. Jej montaż jest łatwy, waga niewielka, a więźba pod to pokrycie nie musi być tak solidna i skomplikowana jak w przypadku wiele ważącej dachówki. Blachodachówkę można również dobrze dopasować do elewacji budynku. Dzięki temu, że producenci tego dachu, tacy jak, np. Glinmet, oferują blachodachówki w niestandardowej kolorystyce, którą dobieramy z palety. Zadaszenie z owego materiału występuję również w kilku rodzajach i w różnych wariantach powłok zabezpieczających blachę przed korozją.

undefined

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.