Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Czym wyróżniają się rolety natynkowe?

Każdego roku kolejne osoby decydują się na montaż rolet zewnętrznych. Nie tylko idealnie zaciemniają one wnętrze, ale także stanowią barierę przed intruzami, chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem latem i wychładzaniem zimą. Rolety zewnętrzne występują w kilku wariantach – jednym z popularnych są rolety natynkowe. Czym wyróżniają się na tle innych? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką opcję?

1. Czym wyróżniają się rolety natynkowe?

2. Zalety rolet natynkowych

3. Rolety zewnętrzne natynkowe czy podtynkowe?

Rolety natynkowe są dostępne w bardzo wielu wykończeniach, dlatego bez problemu dopasujesz konkretny model do stylu i koloru okien czy elewacji.

Czym wyróżniają się rolety natynkowe?

Główną cechą wyróżniającą natynkowe rolety, a jednocześnie powodem, dla których są tak chętnie wybierane, jest stosunkowo korzystna cena i mało inwazyjny sposób montażu. Podczas ich instalacji nie trzeba ingerować w strukturę budynku, dlatego możesz zdecydować się na założenie osłon w dowolnej chwili. To właśnie różni zewnętrzne natynkowe rolety od modeli podtynkowych, które najlepiej zaplanować albo podczas budowy domu, albo podczas wymiany okien.

Skrzynkę rolet zewnętrznych umieszcza się bezpośrednio nad oknem, na elewacji budynku, za pomocą zwykłych kołków montażowych lub kotew. W pewien sposób wpływa to na estetykę, jednak duże zróżnicowanie modeli ułatwia dopasowanie detalu także pod względem wizualnym.

Zalety rolet natynkowych

Roleta zewnętrzna oznacza wiele korzyści. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, to element umożliwiający zapewnienie właściwie całkowitego zaciemnienia w pomieszczeniu. Twojego snu nie zakłóci już ani ostre światło latarni ulicznych, ani oświetlenie domu sąsiadów, ani intensywnie dający o sobie znać księżyc. Wieczorami ochronisz wnętrza przed spojrzeniami z chodnika lub z budynku naprzeciwko. Opuszczona roleta zewnętrzna na czas wyjazdu stanowi dodatkową barierę przed włamywaczami.

Przy roletach zewnętrznych można liczyć także na dodatkowe korzyści, między innymi zabezpieczenie wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem latem i wychładzaniem zimą. Konkretne modele mają również właściwości akustyczne.

Rolety zewnętrzne natynkowe czy podtynkowe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, pod uwagę należy wziąć moment instalacji. Jak już wspomnieliśmy, o roletach podtynkowych najlepiej pomyśleć na etapie budowy lub przy wymianie okien. Rolety natynkowe możesz założyć zawsze, bez głębokiej ingerencji, w łatwy sposób. Uzyskany efekt cechuje się estetyką.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.