Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka, Nieruchomości i wnętrza

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Chcąc kupić mieszkanie, możesz stanąć przed dylematem, czy skorzystać z usług dewelopera, czy nie. Zalecamy zapoznanie się z ich ofertami i wybranie mieszkań z rynku pierwotnego, aby zakup był bardziej bezpieczny. Decyzja o tym, który typ mieszkania będzie najbardziej odpowiedni do jakiego celu, może czasami stać się mętna, gdy weźmie się pod uwagę, że każdy deweloper działa inaczej pod względem funkcji i cen, ale jest kilka głównych wskazówek, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak szukać mieszkania?

Dzisiaj szukanie mieszkań z rynku pierwotnego jest bardzo proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas lokalizację i przejrzeć strony agencji czy deweloperów. Jeśli interesuje nas nowe mieszkanie w Krakowie, w wyszukiwarkę można wpisać na przykład „deweloper Kraków”. Strony pozwalają na filtrowanie ogłoszeń, dzięki czemu łatwiej nam znaleźć to, czego szukamy.

Czy mieszkanie od dewelopera to dobry pomysł?

Kupno domu to jedna z największych inwestycji w życiu. Ważne jest, aby uzyskać odpowiednią poradę i wiedzę przed dokonaniem takiej inwestycji. Dlaczego warto wybrać rynek pierwotny?

Dostosowanie mieszkania do naszych preferencji

Oferta mieszkań na rynku pierwotnym jest bardzo szeroka. Dostępne są miniapartamenty, popularne mieszkania dwu- i trzypokojowe, a także duże mieszkania o różnych układach, z których można wybierać w zależności od potrzeb, np. wydzielenia w jednym miejscu szafy lub spiżarni, aby nie przeszkadzały zbytnio podczas przebudowy innych części wokół nich, a także połączenia przestrzeni kuchennej poprzez otwarty układ, a nie osobno dzielone. Większość deweloperów zezwala na pewne zmiany po dokonaniu wstępnej inwestycji.

Mieszkanie jest nowe

Kupno nowego mieszkania z rynku pierwotnego jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ można uniknąć wszystkich tych kłopotliwych remontów generalnych, a wszelkie ewentualne usterki zostaną usunięte wcześniej. Otrzymujesz również nieruchomość gotową do samodzielnego wykończenia – otynkowane ściany, betonowe podłogi z wylewkami (ścianki działowe), centralne ogrzewanie podłączone do sieci miejskiej, elektryczność… wszystko, co ważne!

Lokalizacja

Deweloperzy stosują różne podejścia do pozyskiwania gruntów pod budowę osiedli mieszkaniowych, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – lokalizację. Możesz wybrać pomiędzy tańszymi mieszkaniami położonymi poza centrum miasta lub droższymi tuż obok centrum, z łatwym dostępem wszędzie tam, gdzie potrzebujesz! Kolejnym czynnikiem będzie czas dojazdu do pracy, który wpłynie zarówno na godziny pracy, jak i na czas spędzany z rodziną po powrocie do domu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.