Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Części do motocykli na nowy sezon

Motoryzacja to pasja, która potrafi wciągnąć bez reszty. Właściciele pojazdów zgodnie przyznają, że często wydają spore kwoty, aby tylko ulepszyć swój samochód lub motor. Producenci gadżetów i akcesoriów prześcigają się w swoich pomysłach, aby sprostać oczekiwaniom kierowców.

Powszechne jest ulepszanie samochodów, co zresztą widać po jeżdżących po naszych drogach autach. Dotyczy to również motorów, których właściciele od zawsze ozdabiają swoje jednoślady. Trzeba jednak zachować umiar, ponieważ granica między elegancją a kiczem jest dość cienka.

Modernizacje motocykli

Najłatwiejszym sposobem na personalizację motoru są nalepki. Są to oczywiście specjalne folie motoryzacyjne, które wykazują się dużą odpornością na niekorzystne warunki zewnętrzne, wilgoć, zimno, a także promieniowanie UV. Dobrze przyklejona ozdoba będzie trzymać się długi czas i nie zblednie pod wpływem światła. Folie można kupić min. w sklepie, w którym sprzedawane są także części do motocykli, kosmetyki i inne akcesoria motoryzacyjne, a także poprzez serwisy aukcyjne. Trwalszą wersją folii jest malowanie za pomocą aerografu. Ta opcja jest nieco droższa, ale przetrwa dłużej, ponieważ wytrzymała farba jest nakładana przez profesjonalistę za pomocą specjalnego urządzenia rozpylającego. Z reguły ozdabia się tylko wybrane części do motocykli, np. błotniki, owiewki.

Dodatki do motocykli za grosze

Stosunkowo prostym sposobem na tuning jest zmiana oświetlenia lub lusterek. Modyfikacja tych elementów z pewnością odświeży wygląd motoru i nada mu indywidualny styl. Najbardziej efektowna jest jednak modyfikacja układu wydechowego. To jest zadanie dla mechanika specjalisty, który może również całkowicie wymienić tłumik.

Motor można także tuningować w sposób praktyczny, czyli dodając elementy, które przydadzą się w czasie użytkowania pojazdu. Do takich elementów należy gniazdo zapalniczki, które posłuży do ładowania GPS-a lub smartfona. Do mocowania nawigacji przyda się także specjalny uchwyt, który ułatwi korzystanie z urządzenia. Gniazdo może również posłużyć do podgrzewania manetek (oczywiście specjalnie przystosowanych do tej funkcji).

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.