Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Co zrobić, by ulotki były skuteczne?

Ulotki to bez wątpienia jedna z tych form reklamy, które pozostają w użyciu bez względu na upływ czasu. To zastanawiające, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach ich skuteczność jest dość wątpliwa.

Spadająca z roku na rok skuteczność ulotek wynika z ich zbytniego rozpowszechnienia. Aby się o tym przekonać, wystarczy przespacerować się po centrum miasta w środku dnia. Prawdopodobnie spotkamy na swojej drodze co najmniej kilka osób rozdających ulotki. Kolejne znajdziemy za wycieraczką samochodu zostawionego na parkingu, a następne w skrzynce pocztowej, po powrocie do domu. Nic dziwnego, że większość klientów ma ich zwyczajnie dość.

Istnieje jednak sposób na to, by przywrócić ulotkom dawną świetność i z powodzeniem wykorzystywać je do promowania usług lub produktów swojej firmy. Co należy zrobić? Przede wszystkim starannie zaplanować treść ulotki. Nie powinna być zbyt przeładowana, ani też zbyt skąpa. Zamieszczane w niej informacje powinny być konkretne i zapisane prostym językiem. Warto także starannie wybierać osoby, którym wręczamy swoje ulotki. Zamiast rozdawać je bezmyślnie każdemu przechodniowi, należy wręczać je tym, którzy faktycznie mogą być zainteresowani usługami naszej firmy.