Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Co zabrać ze sobą do szpitala? – poradnik dla mam w ciąży

Termin porodu coraz bliżej, a Ty nie wiesz, co warto zabrać ze sobą do szpitala? Warto pomyśleć nad spakowaniem torby już trzy tygodnie wcześniej, w razie, gdyby miałby się odbyć nieplanowany, przedwczesny poród. Nic nigdy nie wiadomo, a przecież nie raz takie sytuacje zdarzają się ciężarnym kobietom. Poza tym, szybsze spakowanie toreb, pozwoli nam zachować spokojną głowę oraz będziesz mogła skupić się na innych równie ważnych rzeczach.

Ile toreb zabrać?

Uważamy, że najrozsądniej będzie spakować dwie torby. W jednej powinna zawierać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy kobiety, a w drugiej rzeczy dla niemowlaka. Równie dobrze sprawdzi się jedna większa torba, która pomieści rzeczy zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.

Co spakować w torbie dla przyszłej mamy?

Wiele szpitali oferuje kosmetyki oraz koszule nocne. Warto jednak zabezpieczyć się przed brakiem takiej możliwości i zakupić odpowiedni strój dla kobiety w ciąży. Może być to koszula nocna ciążowa Olivia, która jest stworzona specjalnie dla ciężarnych pań. Polecamy zabrać trzy lub cztery takie koszule. Jedna z nich powinna być przeznaczona tylko do porodu, następnie pozostałe powinny mieć duże rozcięcie z przodu, aby ułatwiły karmienie piersią. Ostatnia z nich może nadać się do poruszania po szpitalnym korytarzu, gdzie idealnie nada się koszula nocna ciążowa Olivia – koszula do karmienia. Nie można również pominąć bielizny, która musi być wykonana z delikatnych materiałów. Polecamy zakup majtek bawełnianych oraz biustonoszy z odpinanymi miseczkami. Zadbaj również o ciepłe skarpetki oraz szlafrok, który będziesz mogła na siebie zarzucić w każdym momencie. Nie zapomnij również o odpowiednich ubraniach, które założysz, wracając z maluchem do domu. Podczas ciąży kobiety powinny w szczególny sposób zadbać o swoją higienę intymną. Do szpitala polecamy zabrać płyn do higieny intymnej oraz chłonne podpaski. Oprócz tego zwykłe, naturalne mydło wraz z parą ręczników również będzie naszym szpitalnym niezbędnikiem w utrzymaniu swojej higieny.

Co zabrać do torby dla nowego członka rodziny?

Bez względu na pogodę warto spakować dwa bawełniane, rozpinane body, bawełniane czapeczki, kilka pieluch tetrowych do przewijania oraz cienki kocyk lub rożek. Ubrankami dla niemowlaka mogą być również pajacyki oraz rękawiczki i skarpetki, aby uchronić dziecko przed otarciami i podrapaniem. Świetnymi kosmetykami w pierwszych dniach niemowlaka są naturalne mydła, nawilżane chusteczki oraz oliwka lub krem. Ręcznik oraz jednorazowe pieluchy to rzeczy, o których również nie powinniśmy zapominać.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.