Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Co pomoże zbudować przyjazny nastrój w salonie?

Na wyposażenie salonu składają się nie tylko meble, ale także różnego rodzaju dodatki, mniejsze przedmioty, które mają duży wpływ na budowę charakterystycznego klimatu danego wnętrza. Szukając takich drobiazgów, warto stawiać na ich markowe wersje. Przykładem mogą być akcesoria Villeroy & Boch, które charakteryzują się wyjątkowym kunsztem wykonania.

Perfekcyjnie wykonane drobiazgi o oryginalnej formie to stylowe dopełnienie każdego modnie zaaranżowanego wnętrza, niezależnie od wybranego przez nas stylu jego aranżacji.

Po jakie dodatki warto sięgać?

Klasycznym przykładem niewielkiego przedmiotu, który może okazać się niezwykle pomocny w budowaniu przyjaznego, przytulnego nastroju wnętrza wybranego z domowych pomieszczeń, na przykład salonu, są dekoracyjne świeczniki i dedykowane nim kolorowe świece, zwłaszcza te w zapachowym wydaniu. Sięgając po tego typu drobiazgi, wpływamy na nastrój, na trzy różne sposoby. Po pierwsze takie przedmioty są niezwykle dekoracyjne, dzięki czemu wnętrze staje się cieplejsze i mniej surowe w odbiorze. Po drugie zapalona świeca buduje romantyczny nastrój. Po trzecie emitowany przez świecę zapachową aromat sprzyja relaksowi i odprężeniu. Wśród wspomnianych już wcześniej, wysokiej jakości akcesoriów domowych Villeroy & Boch, znajdziesz wiele niezwykle dekoracyjnych świeczników wykonanych ze szkła kryształowego, które pomaga rozpraszać światło, co w jeszcze większym stopniu spotęguje przyjazny nastrój wywołany przez zapalenie świec.

Innymi przykładami dekoracyjnych dodatków, które pomogą w budowaniu przyjaznego nastroju w salonie, są m.in. wazony kryształowe i szklane wypełnione bukietami żywych lub sztucznych kwiatów, dekoracyjne bieżniki i serwety na stół lub ławę, a także wiele akcesoriów ceramicznych, najlepiej porcelanowych, w tym podstawowe elementy wchodzące w skład eleganckiej zastawy stołowej. W okresie świąt wnętrza salonu warto wypełniać również okolicznościowymi zdobieniami. W ofercie Villeroy & Boch znajdziesz specjalne zestawy drobnych przedmiotów dekoracyjnych na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Pamiętaj o świetle

Prócz stylowych elementów dekoracyjnych, drobnych przedmiotów funkcjonalnych i akcesoriów pełniących funkcje przede wszystkim dekoracyjne, w budowaniu przyjemnego, ciepłego klimatu wnętrza pomaga również kolor ścian oraz światło. Dzięki nowoczesnym źródłom światła ledowego mamy dziś możliwość samodzielnego dobierania i dowolnej zmiany koloru oświetlenia centralnego i dodatkowego – dekoracyjnego. Korzystając z lamp LED RGB możemy w dowolnym momencie zmieć kolor i temperaturę barwy światła, dostosowując te parametry do własnych potrzeb. Ummo to polski, producent oświetlenia.

Artykuł zainspirowany został produktami Villeroy & Boch

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.