Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Co możemy kupić w sklepie GSM?

Jeszcze kilka lat temu, sklepy GSM kojarzyły się nam przede wszystkim z komisami, w których można było kupić nowe bądź używane telefony komórkowe. Obecnie sklepy GSM to przede wszystkim akcesoria do naszych smartfonów, dzięki którym lepiej dbamy o ich stan oraz poprawiamy wygląd wizualny. Dzięki rozwojowi techniki, który sprawił, że zmieniliśmy nasze telefony w super nowoczesne smartfony, zmieniły się również akcesoria GSM, które możemy kupić w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeszcze kilka lat temu ofertę sklepów GSM stanowiły klawiatury, baterie czy pokrowce na telefon. W sklepach dostępne również były takie akcesoria jak ładowarki, kable do podłączenia telefonu do komputera czy ładowarki samochodowe. Obecnie również znajdziemy te ostatnie akcesoria GSM w sklepach, jednak większość producentów nowych smartfonów nie pozwala już na samodzielną wymianę baterii w domu, a klawiatury zostały zamienione przez dotykowe ekrany. Co zatem obecnie możemy kupić w sklepie GSM?

Folie ochronne

Jak już pisaliśmy, klawiatury we współczesnych smartfonach zostały wymienione na ekrany dotykowe, które zajmują prawie całą powierzchnię urządzenia. W związku z tym musimy szczególną uwagę zwrócić na ochronę ekranu – dlatego też w sklepach takich jak np. https://vegacom.eu  możemy kupić specjalne folie ochronne, które zapewnią nam ochronę przed zarysowaniem ekranu.

Szkło hartowane

Jedno z najpopularniejszych akcesoriów, które możemy spotkać prawie u każdego posiadacza smartfonu. Dodatkowe szkło na ekranie zapewnia najlepszą możliwą ochronę przed zbiciem oraz uszkodzeniem naszego urządzenia. W przypadku, gdy telefon wypadnie nam z dłoni i spadnie na twardą nawierzchnię, jak choćby chodnik uszkodzeniu najczęściej ulegnie tylko dodatkowe szkło ochronne, które możemy w każdym momencie zdjąć i założyć nowe. Właśnie dzięki temu szkła hartowane cieszą się ogromną popularnością. Ceny szkiełek są różne – najtańsze można kupić już za 7 zł, ceny tych najdroższych są kilkukrotnie wyższe. Warto jednak pamiętać, że tanie szkła mają mniejszą twardość, a co za tym idzie, są znacznie bardziej narażone na pęknięcie podczas zderzenia z twardym podłożem jak kostka brukowa, chodnik czy asfalt.

Etui

Etui na telefon to najczęściej plastikowa bądź silikonowa obudowa idealnie pasująca do kształtów naszego urządzenia, dzięki czemu chroni całe urządzenie. Popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży cieszą się etui w różnych wzorach jak np. postacie z bajek czy różne przedmioty jak choćby ciastka, pistolety, zapalniczki itd. Popularnością cieszą się również etui z napisami, krajobrazami, czy dostępne w sklepach internetowych etui z własnym zdjęciem. Dzięki tym ostatnim możemy nasz telefon ozdobić pokrowcem, na którym znajduje się zdjęcie naszego dziecka, zwierzaka, drugiej połówki czy innej ważnej dla nas osoby bądź miejsca.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.