Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Cenna witamina K

Witaminy oraz mikro i makroelementy są niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów, które zachodzą w naszym organizmie. Groźny dla zdrowia jest zarówno ich niedobór, jak i nadmiar. Podstawą zachowania zdrowia i optymalnego poziomu witamin jest zbilansowana dieta. Czasami jednak zapotrzebowanie na określone witaminy jest tak duże, że zachodzi potrzeba wsparcia za pomocą suplementów.

Niemowlęta i małe dzieci rosną bardzo intensywnie. Ich ciała potrzebują dużo składników odżywczych, które zapewnią im prawidłowy rozwój. Szczególnie cenna jest witamina K, która odpowiada za krzepliwość krwi. Ta cenna witamina bierze również udział w prawidłowym wapnieniu kości, a także zapobiega osteoporozie u starszych ludzi. Specjaliści zalecają podawanie dzieciom preparatu Neonatus, który zawiera optymalna dawkę witaminy K. Suplementacja od pierwszych miesięcy życia dziecka zapobiegnie wielu problemom zdrowotnym i rozwojowym maluszków.

Dzieci karmione naturalnym mlekiem matki otrzymują najlepszy pokarm, który jest dostosowany do ich potrzeb, a nawet pory dnia. Jego skład jest jednak ściśle uzależniony od sposobu odżywiania mamy. Mleko często zawiera zbyt niską dawkę witaminy K, ponieważ zabiegana młoda mama nie zawsze może jeść dobrze zbilansowane posiłki. Preparat Neonatus jest zatem polecany wszystkim dzieciom, zwłaszcza nowonarodzonym, u których poziom witaminy K często jest bardzo niski. Środek jest zupełnie bezpieczny i dostosowany do młodego wieku dzieci.

 Witamina K powinna być podawana od momentu ukończenia 15 doby życia, aż do końca trzeciego miesiąca. Neonatus może być podawany wszystkim dzieciom- zarówno urodzonym w terminie, jak i wcześniakom urodzonym przed 34 tygodniem. Preparat zawiera opatentowany skład, który poprawia krzepliwość krwi, przez co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych da noworodków krwawień wewnątrzczaszkowych. Takie wylewy mogą powodować uszkodzenie mózgu, zachwianie prawidłowego rozwoju dziecka, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć dziecka. Duży niedobór witaminy K powoduje objawy podobne do  hemofilii, czyli choroby, w której zaburzona zostaje krzepliwość płytek krwi.  Naonatus ma bardzo wygodną postać- wystarczy zmieszać zawartość kapsułki z mlekiem i podawać normalnie wraz z posiłkiem. Witamina K nie jest wyczuwalna w smaku i nie wpływa w żaden sposób na zmianę jego walorów, dlatego też dzieci chętnie przyjmują preparat. Niedawno odkryto, że witamina K działa również przeciwnowotworowo i zapobiega rozwojowi komórek rakowych w organizmie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.