Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Broil King – znani na całym świecie specjaliści od grillowania. Grille gazowe najwyższej jakości

Broil King to kanadyjska firma, która od kilkudziesięciu lat z powodzeniem produkuje fantastycznej jakości grille. Firma wyprodukowała szeroką gamę grilli spełniających wszelkie potrzeby, od małych grilli przenośnych, przez grille ogrodowe, po duże grille luksusowe. Broil King produkuje przenośne grille gazowe do użytku domowego, a także modele komercyjne do restauracji i innych miejsc, w których trzeba przyrządzać duże ilości jedzenia na raz. Produkty marki są projektowane z myślą o trwałości, funkcjonalności i łatwości użytkowania. Oprócz grilli gazowych, Broil King oferuje także tradycyjne grille węglowe, poza tym w asortymencie marki znajdziemy również takie produkty jak grill elektryczny czy wędzarnia.

Grill gazowy Broil King – co warto o nim wiedzieć? Szybkie nagrzewanie i niesamowita jakość grillowanych potraw

Najlepszą cechą grilla gazowego Broil King jest jego wszechstronność. Wyposażony jest w dwa palniki po każdej stronie, dzięki czemu można gotować na ogniu bezpośrednim lub pośrednim w tym samym czasie! Oznacza to, że można go używać jako wędzarni, a nawet piec na nim chleb! Grill posiada również elektroniczny system zapłonu, dzięki któremu wystarczy przekręcić jedno pokrętło, a palnik uruchomi się automatycznie!

Jeśli chodzi o najlepsze grille gazowe, Broil King oferuje szeroki wybór grilli, które są przeznaczone dla każdego mistrza grillowania. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w produkcji, Broil King zbudował swoją reputację na wysokiej jakości produktach i obsłudze klienta. Każdy grill ogrodowy Broil King to wysokiej jakości ruszty, wytrzymałe palniki i solidna konstrukcja.

Firma posiada wiele różnych linii grilli, które zostały zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach. Niektóre są przeznaczone do użytku komercyjnego, a inne do użytku domowego. Wystarczy przejrzeć ofertę firmy, żeby zorientować się, jak duży jest wybór. To, na jaki model grilla gazowego się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych potrzeb i osobistych preferencji. Z grillami Broil King, gotowanie na świeżym powietrzu nabiera nowej jakości. Takie urządzenie ustawione w przydomowym ogrodzie lub na balkonie może odmienić jakość naszego odżywiania.

Grillowanie pośrednie a bezpośrednie – czym się różnią? Grille Broil King

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że grillowanie można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z nich jest grillowanie bezpośrednie. Polega ono na tym, że żywność jest gotowana bezpośrednio nad źródłem ciepła. Ten rodzaj grillowania jest idealny do przyrządzania dużych kawałków mięsa, takich jak steki czy burgery, ponieważ nadaje im ładną, zwęgloną teksturę z obu stron. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga żadnego dodatkowego wyposażenia, takiego jak patelnia czy talerz, na którym można gotować potrawy. Wystarczy położyć mięso bezpośrednio na ruszcie, zamknąć go i poczekać, aż się upiecze.

Jeśli natomiast chodzi o grillowanie pośrednie, proces polega na umieszczeniu mięsa w zamkniętym grillu z oddzielną komorą, w której umieszcza się palniki na węgiel drzewny lub gaz, tak aby nie było między nimi bezpośredniego kontaktu, a potrawa piekła się pośrednio pod wpływem ciepła wytwarzanego przez te palniki, zamiast gotować się bezpośrednio nad nimi, jak w metodzie grillowania bezpośredniego, w której wszystkie powierzchnie będą się pokrywać.

Czy grillowanie jest zdrowe? Kilka słów o grillowanych potrawach

Grillowanie to rodzaj metody gotowania na sucho, która wykorzystuje bezpośrednie ciepło do przyrządzania potraw. Żywność umieszcza się na grillu nad rozżarzonym węglem lub płomieniami gazu i gotuje bez pokrywki. Ta metoda gotowania zamyka soki i może sprawić, że potrawy będą miały bogatszy i pełniejszy smak niż w przypadku gotowania innymi metodami. Jednak czy grillowanie jest zdrowe? Odpowiedź brzmi: tak! Grillowanie na grillu gazowym może sprawić, że jedzenie będzie zdrowsze i będzie miało lepsze walory smakowe, jeśli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • powinno się wybierać chude kawałki mięsa i drobiu. Tłuszcz z nich ścieka podczas grillowania, więc jest mniej tłuszczów nasyconych, o które musimy się martwić podczas jedzenia;
  • używanie niewielkich ilości oleju do marynowania lub smarowania. Olej pomaga utrzymać wilgoć w mięsie i drobiu, ale zbyt duża ilość spowoduje, że będzie ono tłuste;
  • warzywa powinno się grillować na pośrednim ogniu, aby się nie przypaliły i nie wyschły. Przed grillowaniem warzyw na szpadkach lub w foliowych opakowaniach, warto posmarować je lekko oliwą z oliwek.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://4prestige.pl w którego ofercie znaleźć można wędzarnie i grille ogrodowe.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.