Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Ból przy wstawianiu implantów zębowych? To mit!

Popularność leczenia i zastępowania brakującego w szczęce korzenia poprzez implanty zębowe, rośnie w naszym kraju z roku na rok. Podobnie też rośnie wokół tej tematyki liczba mitów. Jednym z nich jest to, że wstawienie tego rodzaju implantów boli. To nieprawda!

Dlaczego wstawienie nie boli?

To proste i oczywiste: cały zabieg w którym implanty zębowe zostają wstawione jest prowadzony w znieczuleniu miejscowym, więc nie ma prawa boleć.

Co ważne, wykonujący ten zabieg lekarz specjalista do każdego pacjenta dobiera odpowiednią dawkę znieczulenia i nie rozpocznie procesu, dopóki nie upewni się, że rzeczywiście w danym punkcie nerwy są znieczulone, więc nie bolą.

Implanty zębowe: co jeszcze warto wiedzieć?

Poza brakiem bólu i całkowitą bezbolesnością zabiegu, trzeba mieć świadomość, tego, że o jego wykonaniu decyduje lekarz po przeprowadzeniu odpowiednich badań i diagnostyki. Na podstawie wyników tomografii komputerowej, to właśnie lekarz określi całą procedurę zabiegu i upewni nas, czy w tym konkretnym przypadku jest on konieczny.

Po wstawieniu implantów będzie można na nich bezpośrednio położyć koronę, postawić most czy protezy zębowe ze stabilizacją, ale i odbudować ząb, który się straciło.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.