Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Bezpieczeństwo schodów wewnątrz mieszkania

Schody to jeden z tych elementów architektonicznych, których w większości budynków w żaden sposób nie da się zastąpić. Poza tym, że są niezbędne pod względem funkcjonalnym, to często pełnią też istotną rolę stylistyczną. Niestety, chodzenie po nich nie zawsze jest bezpieczne.

Nawet przy stabilnej barierce, zawsze istnieje spore ryzyko poślizgnięcia lub nierównego postawienia nogi, skutkującego upadkiem. Żeby wyeliminować takie incydenty, a przynajmniej maksymalnie zniwelować efekty tych sytuacji, warto zabezpieczyć schody na różnorakie sposoby. Niemal oczywistym jest montaż stabilnej poręczy. Poza nią, jednym z lepszych zabezpieczeń jest zastosowanie nakładek na schody. Ułatwiają, a do tego uprzyjemniają one chodzenie na piętro i schodzenie z niego.

Nakładki na schody zapobiegają ślizganiu się stóp, bez względu na rodzaj obuwia. W połączeniu z barierką, daje to niemal gwarancję bezpiecznego, stabilnego wchodzenia i schodzenia. Ponadto nakładki zapewniają miękkość i ciepło, przez co sprawiają, że stawanie na każdym kolejnym stopniu jest przyjemniejsze. Są też nieocenione, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemu ostrych kantów na stopniach schodów. Gruba, a nawet kudłata nakładka powoduje, że nawet ewentualny upadek będzie mniej dotkliwy w skutkach.

Niezawodne nakładki na schody oferuje m.in. firma Chaos Design, której oferta obejmuje produkty przeznaczone do różnego typu schodów. Szeroki wybór pozwala dopasować je do charakteru stopni i wystroju pomieszczenia. Poza typowo domowymi, w asortymencie znajdują się też nakładki nadające się do wykorzystania we wszelkich placówkach, w których codziennie po schodach chodzi mnóstwo ludzi. Specyficzną grupą są nakładki obiektowe, wykonane ze szczególnie wytrzymałej wykładziny, która nie tylko pełni funkcję antypoślizgową, ale przy okazji jest odporna na wilgoć i ścieranie. Wszystkie dostępne w sklepie nakładki są proste w montażu, a trwałą przyczepność do podłoża zapewnia im specjalistyczna, wzmocniona taśma, która świetnie trzyma zarówno powierzchnię stopnia, jak i samą nakładkę.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.