Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Myśli i idee

Bądź eko, czyli 4 proste metody na dbanie o nasze środowisko

Dbanie o środowisko naturalne jest niezmiernie ważnym obowiązkiem każdego z nas. Istnieje kilka ciekawych sposobów na to, jak robić to prosto i skutecznie. Aż trudno uwierzyć, że bycie eko może być takie łatwe!

Segregujemy śmieci

Zainwestujmy w praktyczne i estetyczne pojemniki do segregowania odpadów i… bądźmy ekologiczni każdego dnia. Segregujmy śmieci, uczmy tego nasze dzieci i sąsiadów. Odpadki wrzucajmy do specjalnie oznaczonych pojemników na plastik, papier, szkło oraz odpady zmieszane. Odpadów plastikowych jest zdecydowanie za dużo? Zastanówmy się, jak można  zmniejszyć ich ilość. Może przydałaby się materiałowa torba na zakupy wielokrotnego użytku zamiast wielu plastikowych reklamówek, które i tak nie wytrzymują noszenia cięższych sprawunków i podarte lądują w koszu? A może zamiast pakować pieczywo w foliowe torebki, lepsze okażą się te z papieru? Możliwości jest naprawdę wiele, warto z nich korzystać.

Oszczędzaj energię

Aby być ekologicznym, warto skupić się na oszczędzaniu energii: wyłączajmy światło, gdy wychodzimy z pokoju, ogrzewajmy dom promieniami słońca, zainwestujmy w zmywarkę dla oszczędzania wody oraz wymieńmy żarówki na energooszczędne.

Wykorzystujmy eko-rozwiązania na co dzień

Współcześnie aż roi się od przyjaznych dla środowiska, ekologicznych rozwiązań, które bez trudu możemy wprowadzić do naszego życia. Wykorzystujmy wodę deszczową, np. do podlewania kwiatów. Dawajmy drugie życie niektórym przedmiotom, odnawiajmy meble, wykorzystujmy stare ubrania, np. do wykonania posłania dla domowego pupila. Zainwestujmy w eleganckie materiałowe torby na zakupy, które można schować do torby i wyjąć w sklepie. Wytrzymają duży ciężar i doskonale sprawdzą się zarówno przy zakupach spożywczych, jak i podczas wypadu do centrum handlowego. Pamiętajmy, by od razu kupić więcej takich toreb, bo… nasza nastoletnia córka z pewnością niedługo je od Ciebie pożyczy… na zawsze. Nastolatki już dawno zrozumiały, że ekologiczna torba na zakupy może być po prostu modna. Wiele kolekcji odzieży damskiej wprowadza materiałowe torby eko jako współczesną wersję torby na co dzień. Doskonale pomieszczą zarówno zakupy, jak i wszelkie, damskie drobiazgi.

Zachęcajmy innych do bycia eko

Ty będziesz lub już jesteś eko, ale co dalej? Dawaj dobry przykład, pokazuj, zachęcaj! Może Twój szef też interesuje się ekologią? Zachęć go do zakupu pojemników do segregowania odpadów i wygłoszenia pogadanki dla pracowników. Koleżanka ma urodziny? Kup jej w prezencie estetyczną, ekologiczną torbę na zakupy i wybierzcie się razem do galerii handlowej.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.