Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Atest i jego znaczenie w świecie zabawek

Pełne energii maluchy od wczesnych lat życia garną się do różnego typu zabawek, które my, dorośli im proponujemy i które znajdują w żłobkach. I o ile przedszkolanki prowadzące żłobek dobrze znają wskazówki dotyczące kupowania odpowiednich zabawek, o tyle często rodzice najczęściej mają o wiele mniejsze pojęcie na temat faktu, jakimi metodami wybierać dla najmłodszych dzieciaczków stuprocentowo bezpieczne dla ich zdrowia zabawki. Ale czym musimy się kierować, jako odpowiadający za zdrowie dziecka rodzice zdający sobie wagę i sprawę z faktycznych zagrożeń dla zdrowia i życia dziecka, które otrzymuje do rąk niebezpieczną dla małego wieku zabawkę? Przede wszystkim najważniejszy jest tzw. certyfikat jakości zabawki.

Taki atest to nieskomplikowanie fakt tłumacząć fachowe oznaczenie, które potwierdza, że zabawka jest bezpieczna dla na przykład 2-latka, a niewłaściwa dla noworodków. To precyzyjnie oznakowany zakres wieku malucha, poniżej którego nie wolno nam wręcz smykowi takiej zabawki kupować. Zabawki określane unijnymi wyznacznikami są po prostu bezpieczne i z pewnością bawiąc się takimi zabawkami, nasze maleństwo nie dozna szkody na zdrowiu, a my sami, jako rodzice będziemy mogli pójść spać bez nerwów wiedząc, że wybraliśmy dobrą zabawkę dla naszej pociechy. Dobrym przykładem bezpiecznych zabawek, które nagrodzono potwierdzeniami jakości są choćby maty z miękkiej pianki i dobrze znane wszystkim opiekunom zabawki dźwiękowe Fisher Price. Tego rodzaju puzzle i maty wykonane z pianki, naturalnie tylko te, które posiadają odpowiednie atesty jakości pozwalają smykowi rozwijać niewprawne palce, poznwać pierwsze barwy, ale i radośnie bawić się podczas leżakowania na wspomnianych matach z elastycznej pianki.

Zabawki dla maluchów Fisher Price, to nieco wyższa półka – dla pociech, które uwielbiają wrzucać plastikowe kształty do odpowiednich wnęk, śpiewać radosne piosenki, tulić się do pluszowych misiów, czy bawić gumowymi autkami. Na rynku jest oczywiście jeszcze ogrom innych firm i zabawek, na jakie zdecydowanie warto zerknąć okiem: produkowane we Francji zabawki Smoby, mocne zabawki quercetti, ruchowe propozycje firmy Little Tikes, czy bardzo popularna w gronie mam mam radosna firma Simba.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.