Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Aktówki, teczki – jak komponować z męskim ubiorem?

Znaczne grono reprezentantów płci męskiej boryka się z wątpliwościami, które teczki będą dla nich odpowiednie. Chodzi o dopasowanie ich wyglądu zarówno do stylu, jak i wielkości. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste zadanie, jak początkowo mogłoby się wydawać. Ułatwieniem w wyborze może być sprecyzowanie, czy aktówki mają pomieścić kluczyki, portfel i dokumenty, czy może są przeznaczone do przenoszenia przedmiotów o większych gabarytach. Należy jednak pamiętać, że nawet najdroższa i najbardziej efektowna teczka, jeśli nie będzie dostosowana stylistycznie do reszty garderoby, okaże się kiczowatym dodatkiem. A tego przecież byśmy nie chcieli. Uproszczeniem w tej sytuacji może być podział aktówek na trzy główne rodzaje.

Pierwszy to styl biznesowy, którego fundamentem jest przede wszystkim garnitur oraz eleganckie dodatki. W tym przypadku najlepszym wyborem będą usztywniane teczki(http://www.skorzana.com/pol_m_Teczki-Aktowki-125.html), o półmatowej lub błyszczącej powierzchni, kolorystycznie nawiązujące do butów oraz innych skórzanych dodatków towarzyszących naszej garderobie. Niezwykle ważnym elementem jest obecność rączki. Zwykły pasek na ramię może okazać się niewystarczający, gdyż powoduje deformację marynarki, co niewątpliwie prezentuje się mało okazale. Równie ciekawym pomysłem mogą być aktówki w stylu kopertówki, które coraz częściej możemy spotkać na światowych wybiegach mody męskiej, mimo że wśród wielu mężczyzn przywołuje skojarzenia mody damskiej. Teczki komponujące się z biznesowym stylem muszą być wykonane ze skóry. Wszelkiego rodzaju modele płócienne w ogóle nie są brane pod uwagę.

Kolejny styl to tzw. smart casual, czyli styl półformalny, bazujący na mniej eleganckiej marynarce, koszuli i spodniach – chino lub jeansach. Do takiej stylizacji doskonale będą pasować aktówki o matowym wykończeniu skóry, dodatkowo wyposażone w duże kieszenie na zewnątrz, metalowe elementy czy też duże formaty. Uzupełnieniem stroju mogą być zamszowe buty. Wybierając taki rodzaj teczek, warto kolorystycznie nawiązać je do odcieni obuwia. Wówczas zyskamy gwarancję spójności oraz harmonii.

Ostatni rodzaj aktówek pasuje do stylu casualowego, opierającego się na typowo miejskich elementach. W tym przypadku mile widziane są wszelkiego rodzaju swetry, jeansy, trampki, bojówki czy T-shirty. Idealnie zatem będą komponowały się torby wykonane z płótna, z paskiem na ramię, wzbogacone o ozdobne przeszycia, klamry czy nadruki. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na pełną swobodę w wyborze elementów uzupełniających naszą stylizację.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.