Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Agassi – ponadczasowa postać tenisa ziemnego

W każdej dziedzinie sportu można znaleźć sportowców, którzy zmienili jej oblicze. W przypadku tenisa ziemnego taką osobą jest z pewnością Andre Agassi.

 

Agassi to jeden z najpopularniejszych tenisistów. Nawet osoby, które nie pasjonują się tenisem i nie oglądają regularnie turniejów, potrafią powiązać jego nazwisko z odpowiednim sportem. Agassi grał zawodowo przez 20 lat,niemal  każdego roku odnosząc większe lub mniejsze sukcesy.

 

Jego kariera rozpoczęła się w 1986 r., gdy miał 16 lat. Już rok później udało mu się wygrać pierwszy ważny turniej. W kolejnych latach bywało różnie. Były lepsze i gorsze sezony, jednak nawet w chwilach kryzysu Agassi nie poddawał się i grał dalej. Jego determinacja zaprocentowała. W 1992 r. po raz pierwszy wygrał wielkiego szlema. W 1994 r. powtórzył ten sukces. Rok później zwyciężył w Australian Open, w którym uczestniczył po raz pierwszy w swojej karierze. W 1997 r. Agassi zaliczył mały kryzys, jednak udało mu się go przezwyciężyć.

 

W 2006 r. słynny tenisista zakończył swoją profesjonalną karierę. Jego popularność nie maleje jednak mimo upływu lat. W 2011 r. Agassi został wpisany do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław, potwierdzając tym samym swoją wysoką pozycję w świecie sportu.