Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Wyjazdy do SPA & Wellness

spa

spaW kurortach turystycznych powstaje coraz więcej ośrodków SPA. Hotele przygotowują oferty profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, które pozwalają klientom oderwać się od codzienności, zadbać o ciało i duszę. Tego typu pobyty niestety do najtańszych nie należą.

Za co więc tak naprawdę płacimy?

Na jakie zabiegi możemy liczyć w znanych ośrodkach SPA? I czy podobnych zabiegów, jak w ekskluzywnym hotelu na Mazurach, nie znajdziemy także w studiach urody w swoim mieście?

Na czym polega fenomen ośrodków SPA & Wellness?

Ośrodki SPA rynek zaczęły zdobywać w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Moda na nie przede wszystkim związana jest z pewnym nowym stylem życia. Ludzie zaczęli bowiem świadomie wybierać zdrowy tryb życia. Starannie dobrana dieta, ćwiczenia oraz zabiegi pielęgnacyjne miały pomóc osiągnąć idealną sylwetkę i dobre samopoczucie. I na tej właśnie fali wypłynęły gabinety proponujące masaż, kluby fitness, salony kosmetyczne wprowadzające do swoich cenników coraz to nowsze zabiegi ujędrniające, nawilżające i upiększające na twarz, ręce, stopy oraz całe ciało.
Nowy trend błyskawicznie osiągnął naprawdę imponujące rozmiary, a skromny gabinet masażu czy zwyczajne studio kosmetyczne przestały już być dla klientów wystarczające. Popularność zabiegów upiększających i relaksacyjnych szybko zaczęły zauważać obiekty turystyczne, które również postawiły na tą nową gałąź. Znane hotele do swojej oferty zaczęły wprowadzać dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, tworzyć własne studia masażu i urody. W kurortach turystycznych zaczęły także powstawać ośrodki SPA & Wellness, które jako podstawowy produkt zaczęły proponować pobyty relaksacyjne.
Turystyka SPA & Wellness szybko zaczęła cieszyć się ogromną popularnością. Dla wielu osób takie wyjazdy stały się sposobem na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codziennego stresu.

Jakie zabiegi oferują ośrodki SPA?

Sam termin SPA jest skrótem od łacińskich słów „sanitas per aquam”, co oznacza „do zdrowia za przyczyną wód”. Współczesne ośrodki Spa & Wellness tak naprawdę bazują już nie tylko na leczniczej działalności naturalnych źródeł bogatych w różne minerały, ale przede wszystkim na odkryciach nowoczesnej kosmetologii. W hotelach SPA znajdziemy więc gabinet masażu, sauny, basen, zajęcia fitness oraz szereg zabiegów relaksujących i upiększających.
Osoby marzące o prawdziwym relaksie mogą skorzystać z bogatej oferty masaży. Wśród nich znajdą na przykład:
– masaż klasyczny (relaksacyjny)
– masaż gorącymi kamieniami
– masaż sportowy
– masaż szyi i twarzy
– masaż ujędrniająco-wyszczuplający
– masaż tajski
– masaż chiński
Kolejną częścią oferty są rozmaite peelingi (np. cukrowy czy owocowy), maseczki czekoladowe, algowe, owocowe, rozmaite rytuały w saunie (np. cytrusowy czy lodowy) oraz szereg nowoczesnych zabiegów nawilżających, ujędrniających, odświeżających. Wiele ośrodków proponuje również naturalne kąpiele lecznicze, zajęcia sportowe, odpowiednio ułożoną dietę.

A może tak na miejscu?

Pakiety pobytów w ośrodkach SPA do najtańszych nie należą. Z powodzeniem możemy znaleźć jednak podobne oferty także niemal w każdym dużym mieście w Polsce. Tego typu salony SPA również proponują mnóstwo zabiegów upiększających i relaksacyjnych. Bez problemu można więc nie wyjeżdżając z miasta odwiedzić studio masażu proponującego np. masaż tajski czy chiński albo skorzystać z szeregu nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Tutaj również obsługa dba o stworzenie atmosfery sprzyjającej relaksowi, klienci mogą korzystać z saun czy basenów.

Autor artykułu:
May Thai Massage – salon masażu tajskiego

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.