Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Wygodne szelki dla psa

Wybór właściwej obroży dla psa okazuje się być bardzo trudnym zadaniem. Dlatego też ostatnio bardzo popularne stały się szelki dla psa. Są one bardzo wygodne dla naszego pupila, jak i dla nas. Warto więc zastanowić się jakie zalety posiadają szelki oraz kiedy można się na nie decydować.

Dobra alternatywa

Nadal jest wielu zwolenników obroży dla psa, posiada ona bardzo wiele zalet, do których z pewnością należy odpowiednia kontrola. Natomiast każdy pies, nawet ten najbardziej spokojny czasem ciągnie. Żaden pies nie oprze się widokowi nadchodzącego kota lub ptaka. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się szelki dla psa. Podczas pociągnięcia za nie, pies nie dusi się, dbamy także o jego delikatny kręgosłup. Szelki łagodzą wszelkie pociągnięcia i rozkładają siłę na całym ciele psa. Dzięki temu i jesteśmy w stanie zatrzymać swojego gwałtownego pupila i dbamy o jego bezpieczeństwo. Jest to również świetna alternatywa dla psów, które nie lubią, gdy zakłada im się obrożę, z której nieraz łatwo im się wydostać. Może to być bardzo niebezpieczne podczas spacerów, ponieważ pies może szybko wydostać i zgubić się lub co gorsza, wpaść pod nadjeżdżający samochód. Szelki dla psa uniemożliwiają bezproblemowe zdjęcie, a więc dają naszemu psu duże bezpieczeństwo. Są one również bardzo przydatne podczas biegania z psem. Pies wówczas nie ma nacisku na szyję, na który jest szczególnie wtedy narażony.

Rodzaje szelek

Najczęściej właściciele psów wybierają dwa rodzaje szelek. Jeden z nich składa się na dwie obręcze, które połączone są paskami na grzebiecie oraz na klatce piersiowej. Ten rodzaj szelek dla psa jest bardzo komfortowy, ponieważ chroni całe jego ciało, równomiernie rozkładając siłę. Szelki zapinane są po bokach, a pies nie jest w stanie samodzielnie się z nich wydostać. Drugim rodzajem są szelki spacerowe, które również posiadają dwie obręcze, ale jedna z nich przechodzi przez przednią łapę psa, natomiast druga przez drugą łapę. Te szelki zapinane są na grzbiecie. Wyróżnić można także szelki norweskie, które posiadają pętle okalająca klatkę piersiową psa, a także pasek biegnący wzdłuż szyi i łączący się z pętlą.

Każdy z tych rodzajów szelek dla psa posiada wiele zalet. Przede wszystkim chronią one naszego pupila, rozkładając siłę szarpnięcia na całe ciało. Mamy więc pewność, że podczas spaceru nie sprawimy bólu naszemu przyjacielowi oraz nie uszkodzimy jego kręgosłupa. Szelki są też bardzo skuteczne, jeśli nasz psiak lubi i potrafi sam ściągać obrożę. Szelki dla psa z pewnością zadowolą pupila, jak i samego właściciela.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.