Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Własna strona www to dopiero pierwszy krok

Jak sprawić by własna strona www była łatwo odnajdywana w sieci? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli firm, którzy zainwestowali spore pieniądze w stworzenie pięknej strony internetowej, a mimo to nie odczuwają żadnych pozytywnych skutków wynikających z tego faktu.

Posiadanie nawet najładniejszej i najbardziej funkcjonalnej strony www to dopiero pierwszy krok do zrobienia, aby zaistnieć w rzeczywistości wirtualnej. Kolejnym są działania, które spowodują, że strona będzie widoczna na pierwszej stronie w najpopularniejszej wyszukiwarce świata Google. Nie jest to zadanie proste, ani krótkotrwałe, rzadko też udaje się osiągnąć cel własną pracą, a jeśli nawet, utrzymanie tej pozycji wymaga codziennych żmudnych zabiegów pochłaniających czas i wymagających sporej dawki cierpliwości.

Proces polegający na „wskoczeniu”, a później utrzymywaniu strony internetowej na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania nazywany jest SEO, czyli pozycjonowaniem strony. Bez obecności na pierwszej, max. drugiej stronie nie osiągnie się zamierzonych celów biznesowo-reklamowych dlatego mimo setek tysięcy firm z danej branży posiadających strony internetowe tylko kilkanaście z nich przekuwa bytność w sieci na konkretne zwiększenie wyników finansowych.

Jak więc znaleźć się wśród tych firm? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest powierzenie stworzenia strony www oraz jej późniejszego pozycjonowania wykwalifikowanej firmie świadczącej usługi seo.
Trzeba pamiętać, iż już na etapie tworzenia strony trzeba to zrobić w sposób atrakcyjny dla robotów Goggle o czym nie każdy informatyk wie, a o czym świetnie poinformowani są specjaliści od pozycjonowania śledzący na bieżąco wszelkie zmiany i nowinki w tej dziedzinie.

Firmy, które odpowiednio wcześniej „weszły” do sieci miały tą przewagę, że sama nazwa strony typu „wakacje”, „nieruchomości” itp., ułatwiała ich wyskoczenie na popularne hasła. Obecnie te łatwe domeny są pozajmowane i bez profesjonalnego pozycjonowania nie da się być widocznym w wyszukiwarkach tak, by daną stronę mógł łatwo znaleźć potencjalny klient.

Pozycjonowanie to najskuteczniejsza forma reklamy zwiększająca widoczność witryny i ruch na stronie dlatego jest głównym narzędziem, bez którego wszystkie inne działania są połowiczne lub żadne.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.