Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Wdrażanie systemu ERP – jakie korzyści odniesie Twój biznes?

Systemy ERP są nowoczesnymi narzędziami, które optymalizują działanie firmy. Dzięki nim, z jednego miejsca można zarządzać wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa. Poznaj korzyści, jakie odniesie Twój biznes od kiedy wdrożysz system ERP.

Zintegrowane moduły

Jeśli prowadzisz firmę, to zapewne wiesz ile programów jest Ci potrzebne, np. program do fakturowania, osobny program do rozdzielania zadań swoim współpracownikom i osobny do kontaktu z klientami. Systemy ERP pozwalają na korzystanie z jednego oprogramowania, który składa się z kilku modułów, które mają takie same możliwości jak te działające osobno programy. Prościej mówiąc, oprogramowanie ERG pozwala na swobodną komunikację pomiędzy „oddzielnymi” programami. Zatem, posiadasz jedną platformę, a masz tyle samo (a nawet więcej) możliwości, tak jak w przypadku korzystania z kilku różnych programów jednocześnie.

Przystosowanie do potrzeb firmy

Producenci gotowych oprogramowań nie stawiają na integrację z innymi. To może stwarzać takie problemy jak choćby to, że to dana firma musi dostosować się do konkretnego programu, a nie odwrotnie. W takim przypadku, plusują systemy ERP, które nastawiają się na integrację z dowolną aplikacją, która jest najlepsza dla firmy. Co więcej, oprogramowania ERP są elastyczne i w razie potrzeby można je nieskończenie rozbudowywać w miarę potrzeb firmy. A wszystko to odbywa się na jednej platformie.

Wzrost wydajności

Wyobraź sobie, że rozdzielasz zadania swoim pracownikom z jednego miejsca, bez potrzeby opuszczania swojego biura. Następnie, samodzielnie kontrolujesz procesy logistyczne w magazynie, a dowolnym momencie korygujesz działania sprzedażowe. Wszystko to robisz za pomocą jednego systemu ERP. Taka częściowa automatyzacja działań w firmie przyśpiesza i koordynuje wszystkie procesy. Całkowicie zostają wykorzystane wszystkie zasoby i zdolności produkcyjne. Tym samym, Twoje przedsiębiorstwo staje się wydajniejsze, a co za tym idzie możesz szybciej reagować na potrzeby i wymagania klientów. Twoja konkurencja nie ma z Tobą szans.

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych systemów ERP. Jednym ze znanych i cenionych producentów są Partnerzy Comarch. Przykładem ich innowacyjnej oferty może być Comarch ERP XL, który jest rozbudowanym systemem ERP. Oprócz elastycznej budowy modułowej i wersji serwerowej jest dostępny także za pośrednictwem zdalnego dostępu internetowego.Przyjęcie rozwiązań z zakresu tzw. Trzeciej Platformy IT jak np. chmura, mobilność czy social media generuje dynamiczny wzrost przychodów ze sprzedaży. Partnerzy Comarch oferują również liczne dodatki do systemu Comarch ERP, które jeszcze lepiej usprawnią obsługę klientów i procesy biznesowe.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.