Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Trafiony prezent – gadżet do telefonu

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a więc czas poszukiwania prezentów dla rodziny i bliskich trwa w pełnym rozkwicie. Znowu lawirujemy w dylematach, co kupić najbliższym.

Czy przedmioty pożyteczne, czy ozdobne, rzeczy codzienne użytku, czy śmieszne, drobne upominki. Internet okazuje się być kopalnią inspiracji. Wystarczy wpisać „prezenty na święta” i jesteśmy zasypywani propozycjami. Torebki? koszulki z dedykowanymi nadrukami? szaliki? a może telefon komórkowy?

Telefon – prezentem pod choinkę

Telefony mają niestety to do siebie, że ulegają zużyciu, najczęściej fizycznemu. Upuszczony na twarde podłoże telefon zazwyczaj ma nieodwracalnie zniszczony ekran. Pojawiają się zarysowania, popękania obudowy. Jeżeli wiemy, że bliska nam osoba ma telefon w złym stanie – możemy kupić mu nowy aparat telefoniczny. Jest to dość drogi prezent, ale jeżeli dotyczy to naszego nastoletniego dziecka czy małżonka – można się nawet umówić na wspólny wybór modelu i poczynić taki pożyteczny zakup na prezent.

Akcesoria do telefonów

Jeżeli wymiana telefonu nie jest jeszcze konieczna, możemy wybrać na prezent przydatne akcesoria, które zapobiegną zniszczeniom telefonów.

Etui na telefon na telefon to bardzo dobre zabezpieczenie, dzięki któremu możemy wydłużyć żywotność urządzenia. Nakładane na tylną ściankę silikonowe etui amortyzuje telefon w przypadku upadku z wysokości. Etui posiadają podniesione ścianki z przodu, które nachodzą ponad powierzchnię ekranu. W tej sytuacji upadek telefonu ekranem w dół nie spowoduje rozbicia jej. Etui dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, mogą być ozdobione grafikami lub śmiesznymi tekstami.

Jeżeli chcielibyśmy zabezpieczyć telefon kompleksowo, warto przejrzeć pokrowce na telefon. Są to zwykle otwierane klapeczki. Po uwolnieniu zatrzasku lub innej formy zamykającej mamy dopiero dostęp do urządzenia. Pokrowce wykonane zostały z miękkiego, sprężystego tworzywa. Jest to najbezpieczniejsza ochrona na aparat telefoniczny.

Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem pokrowców i etui, uważa, że niepotrzebnie zwiększają ciężar i gabaryty telefonu, powinien zaopatrzyć się w absolutnie obowiązkową rzecz: szkło hartowane do przyklejenia na ekran telefonu. Można je kupić i w prosty sposób samemu zamontować na telefonie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.