Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Tomek i przyjaciele – kompani Twojego dziecka

Kolejki różnego typu to jedne z tych zabawek, które cieszą dzieci od wielu pokoleń. Uniwersalne, zawsze atrakcyjne są tak ciekawe, ponieważ maluchy cieszą się mogąc składać tory, po których następnie przejedzie pociąg. Lubiane są zarówno same lokomotywy, jak i te, które ciągną za sobą różnego rodzaju wagony. Dawniej ich wybór był niewielki, lecz dziś na sklepowych półkach znajdziemy wagoniki w postaci tych towarowych wiozących wielorodne materiały, jak i osobowych. Znaleźć można klasyczne wagony z węglem bądź cysterny o zaokrąglonym kształcie.

Fenomenalnymi, docenianymi praktycznie przez wszystkich fanów lokomotyw są kolejki marki Piko. W jej ofercie znajduje się mnóstwo elektrycznych kolejek, a także pojedynczych akcesoriów, które pozwalają regularnie poszerzać swoją kolekcję. Wśród wszelkich dodatków Piko znajdujemy, między innymi, zwrotnice, semafory, budynki kolejowe, czy też tunele. Dzięki takim atrybutom, zabawa jest jeszcze ciekawsza. Nadają się one również do poszerzania zbiorów kolekcjonerskich i tworzenia zachwycających makiet. Piko są idealne nie tylko do zabawy, ale również jako cenne pamiątki w rękach pasjonatów. Natomiast dla małych dzieci najatrakcyjniejsze wydają się być kolejki Tomek i przyjaciele.

Są one tworzone na wzór lokomotyw i wagoników znanych maluchom z popularnej bajki. Ze względu na wysoką jakość, niezawodność oraz świetny wygląd, są to obecnie prawdopodobnie najciekawsze kolejki dla dzieci, które mogą służyć do zabawy nawet trzylatkom.