Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

The Beatles -zespół ponadczasowy

Niewielu artystów zasługuje na miano ponadczasowych. Wielu z nich tworzy piosenki, które już po kilku miesiącach ulatują nam z pamięci. Na szczęście są też i tacy, których muzyka zachwyca bez względu na upływ czasu. Należy do nich chociażby zespół The Beatles.

Beatlesi pochodzą z Liverpoolu. Właśnie tam w 1960 r. powstał zespół. Tworzyło go czterech znakomitych muzyków –John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. Co ciekawe, pierwsza wytwórnia, w której pojawili się na przesłuchaniu nie chciała podpisać z nimi kontraktu. Osoba, która podjęła tę decyzję z pewnością długo nie mogła sobie tego wybaczyć.

Krótko po tym zespół The Beatles zaczął bowiem robić oszałamiającą karierę. Na świecie rozpętała się istna Beatlemania. Na koncertach kobiety mdlały i wpadały w histerię. Muzyka, którą tworzyli zachwycała wszystkich. Była zupełnie inna od tego, co w ówczesnych czasach tworzyli inni artyści. Właśnie ta odmienność zapewniła Beatlesom sukces, którego po dziś dzień zazdrości im szereg innych artystów.

O niezwykłej popularności zespołu najlepiej świadczy ilość sprzedanych płyt. Żaden z ówczesnych ani ze współczesnych wykonawców nie może równać się z nimi pod tym względem.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Tak, ja jeszcze pamiętam czasy tej szalonej manii na punkcie Beatelsów. Za płytami czy książkami o The Beatles to się stało w extra kolejkach – nie to co dziś, idziesz, klikasz 2 razy i kupujesz, za 2 dni masz.
    Piękne brzmienia maja

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.