Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Stropy Teriva

Strop jest nie rzucającym się w oczy elementem budynku mieszkalnego jednakże jego funkcja pełni bardzo ważną rolę konstrukcyjną dlatego prawidłowy wybór rodzaju stropu stanowi o sztywności całej konstrukcji, jej  izolacji i trwałości.

Jednym z powszechniejszych i trwałych materiałów wykorzystywanych przy realizacji stropów jest żelbeton. Z tego kompozytu mogą powstać różne rodzaje stropów różniące się procesem technologicznym, ceną i stopniem trudności przy pracach montażowych. O ile przy stropach żelbetowych monolitycznych czy prefabrykowanych, które są finalnie cieńsze, ale też ważą więcej proces ich budowy jest dosyć długi o tyle strop Teriva czyli gęstożebrowy znacząco skraca czas pracy, nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, a przede wszystkim nadaje się na większe przestrzenie.

Czym charakteryzuje się strop Teriva?

Stropy Teriva mimo mniejszej wagi są nawet o kilkanaście centymetrów grubsze od stropów żelbetowych. Przyczynia się do tego stanu jego konstrukcja, na którą składa się kratownica, belki stropowe, pustaki betonowe, żużlobetonowe lub keramzytowe i zaprawa dzięki czemu łatwiej jest wykonać strop w miejscach trudno dostępnych m.in. dla maszyn budowlanych. Jednocześnie stropy tego typu są łatwe w montażu skracając tym samym czas robót oraz nawet przez długi okres bez żadnego uszczerbku na jakości mogą być składowane na terenie budowy.

W realizacji stropu Teriva wymagane jest użycie szalunków i podpór montażowych, a warstwa betonu, którą układa się na pustakach winna mieć odpowiednią grubość – taką samą na całej powierzchni.

Wykonanie stropu w technice gęstożebrowej najlepiej zlecić wyspecjalizowanej w stosowaniu prefabrykatów firmie. Budmater Wyroby Betonowe po otrzymaniu dokumentacji projektowej podejmuje się wykonawstwa i doradztwa najodpowiedniejszych dla danej budowy rozwiązań konstrukcyjnych. Ta opolska firma wyspecjalizowała się szczególnie w projektowaniu i dostarczaniu na teren budowy stropów oraz elementów niezbędnych do ich montażu, ale realizuje też zamówienia w zakresie balkonów i schodów prefabrykowanych.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.