Długie i przede wszystkim gęste rzęsy to najpiękniejsza oprawa oczu. Dlatego właśnie maskary to jedne z najczęściej wykorzystywanych przez kobiety kosmetyków kolorowych. Tusze do rzęs produkowane są w całej gamie odcieni – od klasycznej barwy czarnej, przez brązową po zupełnie szalone i jaskrawe.
Nie wszystkie z nas mają z natury mocne i gęste rzęsy. Na ratunek przychodzą nowoczesne metody i produkty do przedłużania rzęs. Każda profesjonalna kosmetyczka powinna zaproponować nam odpowiednią metodę, która będzie dostosowana do kondycji i ilości naturalnych rzęs. Niektóre z nich dają jednorazowy efekt i nadają się wielkie wyjście, czy imprezę. Inne zostają z nami na nieco dłużej.
Gotowe szablony
Wyglądają jak rzęsy doklejone do linii wykonanej eyelinerem. Taki szablon dokleja się w całości wzdłuż powieki. Efekt nie trwa długo – klej puszcza samoistnie zazwyczaj po jednym, dwóch dniach. Niektóre panie bardzo je lubią, inne unikają ze względu na sztuczny wygląd. To jest jednak kwestia nie samej metody przedłużania, ale jakości danego szablonu. Starannie wykonane rzęsy bardzo przypominają te prawdziwe, nawet z bliskiej odległości.
Pojedyncze kępki
Rzęsy można zagęścić doklejając pojedyncze kępki na całej linii powieki lub w wybranych tylko miejscach. Takie produkty do przedłużania rzęs trzeba nakładać bardzo uważnie, samodzielnie raczej tego nie zrobimy, a nawet jeśli – będzie to pracochłonne, chyba że wybierzemy tylko lekkie zagęszczenie. Każda pojedyncza kępka składa się z dwóch, trzech włosków. Doczepione rzęsy nie zawsze „współpracują” z naturalną oprawą oczu, dlatego nie można przesadzać z ilością doczepionych kępek.
Przedłużanie rzęs
W profesjonalnym nazewnictwie stosuje się określenia 1:1, 2:1, 3:1. Liczby te wskazują, jaka ilość sztucznych włosków jest doklejana do pojedynczej, naturalnej rzęsy. Najbardziej bezpieczna, bo najmniej obciążającą włosy to metoda, której do jednej rzęsy przykleja się tylko jeden sztuczny odpowiednik. Inne metody są stosowane wyłącznie w przypadku, gdy naturalne włoski są dość grube i mocno zakotwiczone, czyli posiadają gęstość, ale brakuje im długości. W tej metodzie nie można też przesadzić z ilością doczepów, ponieważ może to wpływać niekorzystnie na kondycję naturalnej oprawy oczu.
Kocie oko
To raczej nie metoda, ale sposób na wymodelowanie oka. Tutaj rzęsy są doklejane niemal wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczy, co daje ciekawy efekt, „wyciąga oko” i nadaje mu charakterystyczny, koci kształt. Dozwolone są nie tylko klasyczne rzęsy, ale także kolorowe włoski, a nawet piórka.
Więcej produktów do przedłużania rzęs znajdziesz na http://kbarth.pl/pol_m_Produkty-do-przedluzania-rzes-150.html.
Leave a Reply