Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Reklamy zapewniające ponadczasowość

Dobrze skonstruowana reklama może sprawić, że produkt czy usługa urosną do miana ponadczasowych i na dłużej zostaną w pamięci konsumentów. Tym bardziej więc warto nie poprzestawać na najprostszych formach reklamy, ale starać się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

 

Przykładów trafionych reklam, które rozpoznaje każdy, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy wymienić chociażby świąteczną reklamę Coco-Coli z charakterystyczną czerwoną ciężarówką. W sieci krążą dowcipy o tym, że to pierwszy symbol nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Podstawowy cel reklamy został osiągnięty – utkwiła w pamięci widzów i na stałe kojarzy się im z określonym produktem.

 

Na polskim gruncie również możemy znaleźć reklamy, które okazały się wielkim sukcesem. Po pierwsze – reklama sieci Plus, w której występował kabaret Mumio. Słynne „kopytko” przez długi czas wywoływało uśmiech na twarzy widzów, rozsławiając tym samym zarówno sieć, jak i kabaret. W ostatnim czasie podobną popularnością cieszą się reklamy TP, w których występują maskotki Serca i Rozumu. Trafiony pomysł zapewnił wzrost popularności operatorowi, który z różnych względów przez jakiś czas borykał się z niechęcią abonentów.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Tak jak właśnie cola – zdecydowanie ponadczasowa:)
    Widziałem ostatnio z jakieś wystawy na ASP zrobiona panoramę 360 (taka forma video prezentacji tu do zobaczenia: http://www.360stopni.eu/), i pomyślałem, że po tej wystawie ślad już dawno zaginie, a prezentacja dalej umożliwi jej oglądanie. Dziś , jutro i dla pokoleń. Super sprawa te dzisiejsze możliwości technologiczne.