Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Reklamy, które zasługują na miano ponadczasowych

Większość reklam nie niesie za sobą żadnego głębszego przesłania. Spoty telewizyjne zachęcają do kupna konkretnych produktów, a ich wymowa jest oczywista już od pierwszych sekund trwania filmu. Są jednak i takie, którym warto poświęcić nieco więcej czasu i zagłębić się w ich treść.

Niektóre marki stawiają sobie za cel tworzenie reklam, które skłonią widza do refleksji. Zwykle nie są to kilkunastosekundowe spoty, ale krótkie filmy, które trwają po kilka minut. Ze względu na ograniczony czas trwania reklam w telewizji, pełne wersje takich spotów można oglądać przede wszystkim w internecie.

 Czy tworzenie reklam z głębszym przesłaniem ma sens? Okazuje się, że tak. Właśnie takie spoty są ponadczasowe. To o nich się rozmawia ze znajomymi, to je przytacza się jako przykład budowania pozytywnej opinii o marce. Być może skutki emisji takich reklam nie są widoczne od razu, tak jak ma to miejsce w przypadku prostych spotów, oddziałujących na podświadomość odbiorcy, ale najważniejsze jest to, że zapadają w pamięć. Po kilku czy kilkunastu miesiącach wciąż o nich pamiętamy i kojarzymy je z konkretną marką. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na promowania swoich usług i produktów właśnie przy wykorzystaniu tego typu reklam.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    No tak, i takie reklamy się potem na youtubie ogląda, a nie jakieś seksistowskie szajsy

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.