Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Proteiny, węglowodany i… tłuszcze

Obok klasycznych odżywek białkowych oraz preparatów z węglowodanami, ważną grupą suplementów są także te związane z tłuszczami. Co jednak istotne, część z nich odpowiedzialna jest za dostarczanie zdrowych tłuszczy, a część za sprawniejsze spalanie tkanki tłuszczowej w trakcie ćwiczeń.

Białka i „węgle”

Gdy mowa o dwóch podstawowych grupach suplementów, sprawa jest jasna. Proteiny należy spożywać po poważniejszych, wymagających treningach siłowych. To właśnie one odpowiadają za budowę i rekonstrukcję tkanki mięśniowej. Nie ma sensu spożywać ich przed ćwiczeniami, jednak już po nich są tym bardziej potrzebne, im więcej pracy siłowej włożono w realizację planu treningowego.

Z węglowodanami jest inaczej. Tego rodzaju odżywki spożywa spożywać można na różnych etapach. Można użyć ich, by się „naładować” przed treningiem wytrzymałościowym, można spożywać je w rozpuszczonej formie w przerwie trwającego, dłuższego treningu, warto tez po nie sięgnąć (najlepiej w wariancie połączonym z minerałami i witaminami) bezpośrednio po zakończeniu długich ćwiczeń. Po co? By organizm uzupełnił poziom glikogenu.

Co z tłuszczami?

Pierwszym skojarzeniem, jakie budzi tłuszcz w kontekście ćwiczenia na siłowni, to oczywiście chęć pozbycia się go. Wymaga to oczywiście konsekwentnej pracy, ale sięgając po odżywki sportowe można ten proces znacząco usprawnić. Jak? Wykorzystując dostępne w m.in. CentrumOdzywek.net preparaty wpływające na szybsze spalanie tłuszczów.

Co istotne, wykorzystując takie odżywki, nie tylko szybciej pozbędziesz się fałd zasłaniających mięśnie, ale i łatwiej pozyskasz energię w trakcie dłuższych sesji treningowych. To z kolei pozwoli Ci uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Warto jednak zwrócić uwagę także na odżywki dostarczające pewnych dawek kwasów tłuszczowych omega-3. Są one niezbędne do prawidłowej pracy serca, ale i do utrzymania stawów w dobrej kondycji. To pierwsze znacząco wpływa na wydolność i przyda się , jeśli trenujesz interwałowo. Drugi z wymienionych czynników ma znaczenie gdy często podnosisz naprawdę duże ciężary, mogące obciążać Twoje stawy. Uzupełniając zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszasz ryzyko pojawienia się kontuzji wynikających z takich właśnie przeciążeń.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.