Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Pranie podczas podróży? Czemu nie!

Przygotowując się do podróży dłuższej niż tylko weekend, warto wziąć pod uwagę możliwość zrobienia podczas niej prania. Pozwoli to nam na zabranie mniejszej ilości rzeczy, spakowanie mniej bielizny i ubrań, które zazwyczaj zajmują w plecaku/walizce najwięcej miejsca. Osoby, które pakują osobny strój an każdy dzień podróż zwykle najszybciej narzekają na ciężar i wielkość swoich bagaży.
Osoby, które wcześniej nie prały odzieży podczas wycieczek i wakacji mogą się zastanawiać – gdzie w takim razie zrobić takie pranie? Możliwości jest kilka.

Mieszkanie z pralką

Po pierwsze, już na etapie wyboru miejsca noclegu w danym mieście, możemy zdecydować się na wynajem całego mieszkania, na przykład poprzez Airbnb. Tam zazwyczaj mamy dostęp do sprzętów kuchennych jak łazienkowych, w tym pralki. Nawet jeśli właściciele nie zostawiają swoich detergentów, wystarczy, że będziemy mieć pod ręką coś, co zajmuje minimum miejsca – kapsułki do prania persil. Zmieszczą się w każdej kosmetyczce czy bocznej kieszeni plecaka. Weźmy tyle, ile prań zamierzamy zrobić. Bez kupowania całych proszków, bez ich przesypywania do podręcznych opakowań, które lubią się otwierać. Szybko i wygodnie.

Pralnia publiczna lub hotelowa

Drugą opcją, dostępną niemal w każdym dobrym hotelu jest pralnia. Jeśli jednak wybraliśmy bardziej budżetowy nocleg i nie ma możliwości zlecenia komuś prania, albo sami wolimy czuwać nad tym procesem, wybierzmy pralnię publiczną. Zwykle zrobienie jednego prania nie jest zbyt wysokim kosztem, zwłaszcza jeśli mamy swój detergent. I tu znowu sprawdzają się niewielkie kapsułki do prania persil, które wrzucamy bezpośrednio do bębna. Warto mieć je ze sobą, bo za proszki do prania kupowane bezpośrednio w pralni zapłacimy z reguły dużo więcej, niż w sklepie. Jeszcze przed wyjazdem można sprawdzić w internecie, gdzie w danym mieście można zrobić pranie. Nie powinno być to dla nas problemem.

Kilka wskazówek

Na podróż warto pakować ubrania i ręczniki z materiałów szybkoschnących, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w oczekiwaniu na wypranie rzeczy, albo żeby zdążyły wyschnąć w ciągu nocy, kiedy śpimy. Zwłaszcza ręczniki z mikrofibry są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko dają się łatwo i szybko uprać, ale także po użyciu szybko pozbywają się wilgoci. Wspomniane kapsułki do prania persil można także bez problemu przewieźć w bagażu w samolocie. Jeśli podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, wystarczy wpakować je do przezroczystego woreczka, tego samego w którym przewozimy substancje płynne czy kosmetyki.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.