Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Praca siedząca, a dolegliwości bólowe

Wiele osób zaczynając pracę w biurze, cieszy się, ponieważ tego rodzaju droga zawodowa kojarzy się z wyłącznie z wysiłkiem psychicznym, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że praca siedząca może być ogromnym wyzwaniem i obciążeniem zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia.

Praca siedząca, a dolegliwości bólowe

Jak praca siedząca może wpływać na zdrowie osób wykonujących ją na co dzień? Osoby, które podczas pracy przez wiele godzin siedzą przy biurku, przybierają pozycję, podczas której kulą się do przodu, ich szyja również wysuwa się do przodu, a oczy znajdują się w dość bliskiej odległości od monitora. Tego rodzaju pozycja powoduje zarówno dość uciążliwe problemy z bólem pleców, ale również negatywnie wpływa na nasze oczy, które często robią się zmęczone, jak i przesuszone. Problemy mięśniowo-szkieletowe z czasem pogłębiają się, dlatego warto zadbać o swoje zdrowie i zniwelować negatywne, często dość dotkliwie odczuwalne skutki długoterminowej pracy siedzącej. Możemy próbować zwalczyć ten problem samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej pomocy i skorzystać z dobrodziejstw fizjoterapii w Warszawie.

Proste sposoby na pokonanie bólu podczas pracy siedzącej

Dobrą wiadomością dla osób, które dopiero niedawno zaczęły odczuwać ból spowodowany pracą siedzącą, albo jeszcze go nie odczuwają, jest fakt, że w początkowym stadium takich dolegliwości pozytywny efekt mogą przynieść proste ćwiczenia, z którymi z pewnością poradzi sobie każdy. Oczywiście za każdym razem, kiedy odczuwamy ból, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który zajmuje się fizjoterapią w Warszawie, jednak podczas całego leczenia, diagnozy, ale w oczekiwaniu na wizytę możemy wprowadzić w życie kilka zasad, które pomogą nam zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Jeśli odczuwany przez nas ból zlokalizowany jest w dolnej części pleców, nasza praca może zostać znacznie utrudniona niezależnie od jego nasilenia. Ból może ujawniać się jako okazjonalne ukłucie lub ciągły, dotkliwy ból, który narasta z każdą kolejną godziną spędzoną przy biurku. Ból ulokowany w tym miejscu to jedna z najczęstszych dolegliwości bólowych ludzi pracujących w pozycji siedzącej. Jaka jest przyczyna występowania tego rodzaju dolegliwości bólowych? Często nawyk zapadania się w krześle lub wręcz przeciwnie, nachylania się do przodu powoduje tego rodzaju ból, dzieje się tak, dlatego iż kręgosłup nie jest wyrównany, jest przez to znacznie obciążony. Kiedy czujemy, że zaczynają pojawiać się dolegliwości zlokalizowane w tym odcinku, powinniśmy rozluźnić mięśnie np. za pomocą delikatnego kołysania miednicą tam i z powrotem, odchylając przy tym biodra ku górze. Jak zapobiegać bólowi? Nasze plecy na całej ich długości powinny przylegać do krzesła, tak, abyśmy siedzieli w pozycji prostej.

Kolejnym problemem, który spędza sen z powiek osobom, pracującym przy biurku jest ból szyi i ramion, który potrafi być odczuwalny w sposób wyjątkowo dotkliwy. Te bóle często spowodowane są przez wychylanie szyi, ramion oraz głowy w kierunku monitora, to z kolei powoduje obciążenie mięśni i finalnie dolegliwości bólowe. Jak doraźnie złagodzić napięcie w tych okolicach? Warto wykonać ćwiczenie, podczas którego kierujemy twarz do przodu, przechylamy prawe uchu w dół w kierunku prawego ramienia, lewe zaś powinno zwisać luźno, potem te same czynności powtarzamy po lewej stronie. Na każdej stronie ćwiczenie powinno trwać maksymalnie 60 sekund, nie powinno być powtarzane więcej niż cztery razy. Jeśli dolegliwości występują często, powinniśmy skorzystać z fizjoterapii w Warszawie.

Czy warto skorzystać z fizjoterapii w Warszawie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać z fizjoterapii w Warszawie, kiedy problem dotyczy bólu podczas pracy i mija po dostatecznej dawce odpoczynku. Oczywiście, z każdym bólem warto udać się do specjalisty, w tym przypadku fizjoterapia w Warszawie to najlepsze rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób, które zmagają się z bólem w dolnym odcinku pleców lub w okolicy ramion i szyi. Warto wybrać się do specjalisty, zanim ból stanie się dolegliwością przewlekłą.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.