Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wynalazki i odkrycia

Powerbank – przydatny gadżet do telefonu

Ostatnie lata na rynku różnych akcesoriów i gadżetów elektronicznych to bardzo dynamiczny postęp. Miniaturyzacja trwa w najlepsze i postępuje, a jednocześnie inżynierowie największych firm wymyślają coraz to skuteczniejsze sposoby na ułatwienie funkcjonowania współczesnemu człowiekowi. Ponieważ problemem właścicieli smartfonów czy tabletów z dużymi kolorowymi wyświetlaczami i wieloma dodatkowymi modułami komunikacyjnymi (GPS, Bluetooth, NFC, LTE itp.) polega przede wszystkim na szybko rozładowującej się baterii, odpowiedzią większości producentów przez długie lata było poszukiwanie sposobów na zoptymalizowanie pracy baterii w urządzeniu chociaż o te kilka procent.

Nowe urządzenia na rynku

Ostatecznie chociaż na rynku pojawiały się modele z nieco większą ilością miliamperogodzin, nikt do końca nie zaproponował idealnego rozwiązania, aż do momentu zaprezentowania szerszemu odbiorcy power banków, czyli banków energii, baterii zewnętrznych lub po prostu akumulatorów.

To bardzo małe i poręczne urządzenie to po prostu dodatkowa bateria czy zewnętrzny akumulator, który dzięki swojemu uniwersalnemu gniazdu (najczęściej na USB) może zostać błyskawicznie podłączone do dowolnego urządzenia elektronicznego w celu jego naładowania. W efekcie Powerbank – przydatny gadżet do telefonu oraz tabletu, aparatu cyfrowego, kamery, nawigacji satelitarnej czy czytnika e-booków, dzięki któremu użytkownik nigdy nie pozostanie z niesprawnym i wyładowanym sprzętem w dłoni.

Parametry nowych powerbanków

Naturalnie, podobnie jak w każdej dziedzinie życia i produkcji, także w przypadku powerbanków różni producenci opracowali zupełnie inne rozwiązania i zaproponowali klientom inne parametry tych urządzeń. Kluczowe do oceny ich przydatności z punktu widzenia użytkownika końcowego jest pojemność danego urządzenia.

Jest ona wyrażana w miliamperogodzinach – mAh – i może wynosić skrajnie różne wartości, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Te najmocniejsze i największe powerbanki są oczywiście najdroższe. Przed ich zakupem warto jednak uświadomić sobie, że tak duży powerbank wymaga odpowiednio dłuższego ładowania.

Przydatne w każdym domu

Niewątpliwie powerbanki sprzedają się od dwóch lat tak dobrze w sezonie prezentowym, ponieważ obecnie praktycznie każdy człowiek posiada nowoczesny telefon komórkowy lub urządzenie cyfrowe, którego głównym problemem jest szybko wyczerpująca się bateria. Ponieważ zaś powerbanki są bardzo małe, szybko się ładują i pasują do praktycznie każdego współczesnego urządzenia, warto nosić je przy sobie jako awaryjne źródło zasilania. Dzięki temu można kompletnie wyeliminować ryzyko pozostawania offline zbyt długo lub utraty łączności w najważniejszym momencie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.