Ponad czasem!

Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Ponadczasowe zasady, które rządzą biznesem

To prawda, że na przestrzeni lat w biznesie można zaobserwować wiele zmian, jednak niektóre zasady, które nim rządzą pozostają niezmienne mimo upływu czasu. Warto bliżej się z nimi zapoznać, szczególnie jeśli mamy w planach rozkręcenie własnego interesu.

 

Pierwsza zasada – czas to pieniądz. W biznesie nie można tracić czasu na zbyt długie namysły. Często dosłownie godziny decydują o tym, czy odniesiemy sukces, czy też ktoś okaże się od nas szybszy. Jeśli pozwolisz, by konkurencja Cię wyprzedziła, ustawiasz się na z góry przegranej pozycji.

 

Warto dbać o skromność. Produkt, czy usługa powinny bronić się same. Jeśli tak nie jest, powinniśmy je dopracować, zamiast starać się wyrównać braki pięknymi słowami i szeroko zakrojoną kampanią reklamową.

 

Dla spokoju własnego sumienia warto być też honorowym. Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić z czystej przyzwoitości. Pieniądze nie powinny być najważniejsze, chociaż wielu początkujących przedsiębiorców może mieć takie wrażenie.

 

Przedsiębiorca powinien być też pewny siebie. Nawet jeśli nie jest do końca przekonany do swoich racji, powinien ich bronić. Tylko w ten sposób można wyrobić sobie poważanie wśród pracowników, współpracowników i kontrahentów.

1 Comment

 1. Patrycja

  Być honorowym?
  Kurcze, w biznesie to rzadkość, choć znam kilku szefów, którzy wykazują się naprawdę dużą dawką tzw. „honoru”.
  Uważam, że jedną z podstawowych zasad, które rządzą biznesem i jednocześnie rynkiem pracy, to „NIE DAĆ SIĘ ZWARIOWAĆ”:)
  Czasem firmy łapią 5 srok za ogon i odchodzą z żadną, a pracownicy wysyłają miliony CV na miliony ogłoszeń z milionów stron zamiast skupić się na kilku miejscach i być konsekwentnym (piszą o tym m.in na http://www.praca.bielsko.pl/12_porada.html ) i też mają nic.

  Konsekwencja i systematyczność + trochę szcześcia, ot zasady biznesu

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.


Theme by Anders Norén