Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Ponadczasowe upominki reklamowe

Zdecydowana większość klientów firm lubi dostawać coś za darmo. To, co dostaną, ani jak to wygląda w zasadzie nie ma większego znaczenia. Liczy się to, że nie muszą za to płacić. Właściciele firm doskonale zdają sobie sprawę z tej prawidłowości. Darmowe upominki dla klientów to jeden z najstarszych chwytów marketingowych, który wciąż zdaje egzamin, mimo upływu czasu.

1156335_key_chainZ założenia gadżety powinny być w jakiś sposób związane z branżą, w której działa dana firma. Doświadczenie pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest. Dobrym rozwiązaniem są też uniwersalne upominki, które sprawdzają się w przypadku każdej firmy, takie jak długopisy, czy breloczki.

W każdym przypadku trzeba pamiętać o tym, że gadżety reklamowe będą utożsamiane z naszą firmą, w związku z czym należy zadbać o ich wysoką jakość. Inwestując w najtańsze gadżety słabej jakości zamiast przysporzyć swojej firmie popularności, możemy jej zaszkodzić.

Ważne też, by gadżety firmowe trafiały w ręce odpowiednich osób. Warto rozdawać je kontrahentom i stałym klientom, ale także osobom, które dopiero zaczynają współpracę z naszą firmą lub nawet zastanawiają się nad jej podjęciem. Miły gest w postaci drobnego upominku może zaskarbić firmie sympatię klientów, która jest bezcenna.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.