Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Ponadczasowe naczynia na biwak

Na biwak

Na biwakJeśli lubisz biwakować, z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci się gotować pod chmurką. Aby gotowanie w takich warunkach przebiegało szybko  i bezproblemowo, dobrze jest wyposażyć się w zestaw odpowiednich naczyń. W sklepach wybór tego typu naczyń jest bardzo szeroki, nie wszystkie jednak są w równym stopniu warte naszej uwagi.

Wybierając naczynia turystyczne, należy zastanowić się, dla ilu osób zwykle będziemy gotować.

Jeśli najczęściej biwakujesz w pojedynkę, zakup ogromnego, wieloczęściowego zestawu naczyń raczej mija się z celem. Znacznie lepszym wyborem będzie niewielki zestaw, dedykowany dla jednej osoby, zawierający wyłącznie najbardziej niezbędne naczynia turystyczne.

W skład takiego zestawu powinny wchodzić dwa garnki o różnych rozmiarach, palnik, na przykład spirytusowy oraz narzędzia barbecue. Wybierając naczynia do biwakowania, zwróć uwagę na ich walory praktyczne.

Im mniejsza waga naczyń, tym łatwiej będzie Ci je przenosić. Jednocześnie porządne naczynia turystyczne powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, tak by z powodzeniem mogły służyć nam przez dłuższy czas. Z tego powodu największą popularnością wśród turystów cieszą się naczynia z anodowanego aluminium, materiału trwałego, odpornego na uszkodzenia, a przy tym bardzo lekkiego.