Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Myśli i idee

Ponadczasowe myśli Coelho

W poszukiwaniu pięknych cytatów na różne okazje, większość z nas prędzej czy później natyka się na złote myśli autorstwa Paulo Coehlo. Powieści tego pisarza to niemal w całości piękne, złote myśli przydatne przy wielu okazjach. Niewielu zagorzałych czytelników nie miało swoich rękach „Alchemika”, czy „Pielgrzyma”.

 

Chociaż większość książek Coelho nie dotyczy kontrowersyjnych problemów, często budzą kontrowersje wśród czytelników. Większość osób, które po nie sięga dzieli się na jego zagorzałych zwolenników i tych, którzy zapowiadają, że już nigdy nie sięgną po żadną z jego publikacji. Niewielu pozostaje wobec nich obojętnym, a właśnie w tym tkwi potęga pisarza.

 

O tym, czy złote myśli zawarte w powieściach Coelho znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości można by dyskutować. Są jednak ubrane w bardzo piękne słowa, a do wielu czytelników przemawia ich forma. Świetnie sprawdzają się w roli wpisu do pamiętnika, czy dedykacji.

 

Co ciekawe, sam autor wcale nie pretenduje do roli wielkiego filozofa i mędrca, który ma gotowe recepty na życie dla wszystkich. Wręcz przeciwnie, jest skromną, niepozorną osobą, która wcale nie szuka rozgłosu. Dzięki temu zyskuje sobie sympatię jeszcze szerszego grona czytelników.

 

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.