Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Ponadczasowe kawalerki

Kawalerka to jeden z najbardziej ponadczasowych modeli mieszkań. Mimo upływu lat wciąż należy do najchętniej wybieranych mieszkań w naszym kraju. Wystarczy spojrzeć na ceny za metr kwadratowy kawalerek i porównać je do cen mieszkań o większym metrażu. Wysoki koszt zakupu kawalerki to najlepszy dowód na to, że właśnie takie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem kupujących.
Skąd bierze się tak duże zainteresowanie kawalerkami? Mimo wysokich cen metra kwadratowego kawalerki wciąż należą do najtańszych mieszkań. Młodzi ludzie zaczynający życie na własną rękę często inwestują właśnie w kawalerki.

 

Kawalerki są bardzo popularne również wśród bogatych studentów. Wielu z nich nie zgadza się na mieszkanie w akademikach, czy na stancjach. Rodzice kupują im więc kawalerki, by zapewnić im komfortowe warunki do życia i nauki w czasie studiów. Część z nich decyduje się też na wynajmowanie mieszkania dla dzieci, dlatego inwestorzy często kupując kawalerski również z myślą o wynajmie.

 

Warto uświadomić sobie jednak, że kawalerka nie zawsze jest najlepszym wyborem. Jeśli w niedalekiej perspektywie myślimy o powiększeniu rodziny, kawalerka z pewnością się nie sprawdzi.