Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Ponadczasowe auta

Firmy motoryzacyjne prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz to bardziej nowoczesnych modeli aut. Tymczasem wielu prawdziwych miłośników motoryzacji z ogromnym sentymentem spogląda na starsze auta, które mimo upływu lat nie tracą nic ze swojego czaru.

 

Do tego rodzaju ponadczasowych samochodów należy z pewnością Bentley. Mówimy tu oczywiście o modelach produkowanych do lat 50tych, a nie współczesnych autach, które pojawiły się na rynku po wznowieniu produkcji.

 

Kolejne ponadczasowe auto to Rolls Royce. To samochód, który od zawsze był wyznacznikiem dobrego smaku i elegancji. Szczególnie bogaci klienci mogli nawet zdecydować się na zamówienie spersonalizowanego Rolls Royce’a, którego wygląd i wyposażenie były dostosowywane do ich indywidualnych upodobań. Dziś tego typu nietypowe auta cieszą się największym zainteresowaniem kolekcjonerów.

 

Wśród polskich samochodów do grupy ponadczasowych zaliczyć możemy z pewnością Syrenkę i Warszawę. Któż z nas nie wraca myślą do dawnych czasów oglądając te piękne auta na zdjęciach? Trzeba przyznać, że mimo postępu technologicznego i wysokiego tempa, w jakim obecnie rozwija się branża motoryzacyjna, niewiele współczesnych samochodów jest w stanie dorównać im klasą i stylem.