Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat reklama przeszła ogromną metamorfozę. Obecnie producenci reklam mają do dyspozycji cały zestaw nowoczesnych technologii, z pomocą których osiągają naprawdę imponujące efekty. Są jednak i takie aspekty reklamy, które nie zmieniają się mimo upływu czasu. Należy do nich chociażby chęć zaszokowania odbiorców.
Sposobów na wzbudzenie kontrowersji przy wykorzystaniu reklamy jest całe mnóstwo. Można sięgnąć po jakieś chwytliwe hasło, wywołujące niedwuznaczne skojarzenia. Można wykorzystać zdjęcie roznegliżowanej pani, które ma niewiele wspólnego z reklamowanym produktem. Można tez treścią reklamy nawiązywać do kontrowersyjnych tematów. To tylko przykłady – pomysłowość twórców reklam jest znacznie większa.
W pewnym momencie pojawia się jednak pytanie, czy odbiorcy rzeczywiście chcą oglądać reklamy w takiej formie. Coraz częściej okazuje się, że niekoniecznie. Owszem, kontrowersyjne reklamy przyciągają ich uwagę i zwracają ją na konkretny produkt, trzeba jednak zaznaczyć, że ich wrażenia nie zawsze są pozytywne. Czasem reklama zamiast zachęcać ich do kupna towaru, zniechęca ich do tego. Dotyczy to przede wszystkim reklam, które przekraczają pewne ogólnie przyjęte granice. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy właśnie nie przyszedł czas na zmianę ponadczasowej strategii reklamodawców.
Leave a Reply