Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Polskie stadiony na Euro

Polskie stadiony wybudowane na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej swoją architekturą i jakością dorównują najświetniejszym europejskim budowlom. Kiedy mistrzostwa dobiegną końca wciąż będą odgrywały bardzo ważną rolę.

 

Stadion we Wrocławiu mieści 44 tys. widzów. UEFA była nim zachwycona, w związku z tym zaliczyła go do czwartej, najwyższej kategorii stadionów. Oprócz boiska na stadionie znajdują się sklepy, restauracje, siłownia, fitness, a nawet pub z dyskoteką.

 

Gdański stadion, Ergo Arena, uznawany jest za najpiękniejszy ze wszystkich czterech polskich stadionów. Bursztynowa elewacja już z daleka przyciąga wzrok i pięknie błyszczy w promieniach słońca.

 

Stadion w Poznaniu nie został wybudowany specjalnie z myślą o Euro, ale zmodernizowano go tak, by odpowiadał wymogom turnieju. Został oddany do użytku jako pierwszy z czterech stadionów.

 

Stadion Narodowy w Warszawie to główna arena polskiej części mistrzostw. Właśnie tam rozegrano mecz otwarcia Euro z udziałem reprezentacji Polski i Grecji. Kolorystyka stadionu jest bardzo charakterystyczna. Aluminiowe płyty w kolorze czerwonym i srebrnym nieodmiennie kojarzą się nam z polskimi barwami narodowymi.