Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Planujesz remont? Koniecznie zaopatrz się w te narzędzia!

Remont mieszkania czy domu może być gruntowny, albo jedynie częściowo coś poprawiać czy zmieniać. Zawsze jednak celem remontu jest odnowienie jakiegoś pomieszczenia, by prezentowało się ładniej niż dotychczas i było bardziej funkcjonalne. Planując wykonanie remontu w sposób samodzielny, możesz sporo funduszy zaoszczędzić – konieczne jest jednak również wcześniejsze zaopatrzenie się w pomocne narzędzia. Czego nie wolno Ci pominąć?

Podstawowe narzędzia do remontu

Oczywiście, ilość niezbędnych narzędzi, które będą potrzebne przy remoncie zależy od tego, jak gruntowny ma on być – czyli od tego, co chcesz zmieniać. Jeśli zdzierać ze ścian tapety, a z podłogi posadzki, to remont jest całkiem spory. Jeśli burzyć jakąś ścianę, a gdzie indziej dostawiać nową, to jeszcze większy! Jeśli jednak remont ma się zakończyć na wymianie listew i odświeżeniu koloru ścian, to można go uznać za raczej mały – i wówczas mniej narzędzi będzie Ci potrzebnych.

Za podstawowe narzędzia przy wszelkich remontach uchodzą jednak: miarki i poziomice, kątownik stolarski, nożyk introligatorski, szpachelki, pędzle oraz wałki, śrubokręty, wiertarki oraz otwornice, taśma izolacyjna, młotek ślusarski, kombinerki, a także klucze.

Jakie narzędzia najlepiej wybrać?

Decydując się na wybór wyżej wymienionych narzędzi, na pewno spotkasz się z ich różnymi wersjami. Co najlepiej wybrać, by było najbardziej uniwersalne i służyło jak najdłużej? Otóż, warto zacząć od miarek oraz poziomic – w przypadku miarek zdecyduj się na tę zwijaną, ponieważ jest wygodniejsza i zmieści się nawet w kieszeni, a jeśli chodzi o poziomicę, najdokładniejsze są te laserowe. Oczywiście, są nieco droższe niż tradycyjne, zwykłe poziomice, jednak jeśli chcesz dokładności, a do tego wygody stosowania, laserowa jest zdecydowanie lepsza. Kątownik i nożyk przydadzą Ci się przede wszystkim wówczas, jeśli zamierzasz coś tapetować. W przypadku pędzli oraz wałków najlepiej mieć kilka o różnej wielkości – a już co najmniej dwa pędzle i dwa wałki, czyli duży i mały.

Jeśli chodzi o śrubokręty, warto kupić dwa podstawowe rodzaje – zwykły oraz krzyżowy. Jeśli zamierzasz coś naprawiać przy elektryce w domu czy mieszkaniu (czego jednak laikom nie polecamy, gdyż to niebezpieczne) zaopatrz się w specjalny śrubokręt izolowany – absolutnie nie pracuj ze zwykłym. Jeśli chodzi o wiertarki, każdy wybierze taką na jaką go stać – dużo ciekawsze są jednak dodatkowe akcesoria do wiertarek, w jakie można się zaopatrzyć i które służą do wiercenia różnego rodzaju otworów. Warto sprawdzić adres https://www.otwornice.com.pl/ – otwornice do rur, betonu, blachy, szkła można tam kupić za niewygórowaną cenę. Rzecz jasna, najbardziej uniwersalna jest otwornica diamentowa – na Otwornice.com.pl również znajdziemy doskonałe produkty tego typu. Wersje diamentowe poradzą sobie ze wszystkimi materiałami, ponieważ są najbardziej wytrzymałe – są jednak również najdroższe, a zatem do podstawowych remontów lepiej zakupić te profilowane, przeznaczone do konkretnego materiału.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.