Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wynalazki i odkrycia

Odkrycie ostatnich lat – peptydowa terapia na włosy dr. Cyj

Peptydowa terapia włosów to jeden z najnowszych zabiegów medycyny estetycznej, które możemy zafundować sobie w poszukiwaniu sposobu na zagęszczenie fryzury, zahamowania wypadania włosów i przyspieszenia ich porostu. Jak się okazuje, jest to zabieg bardzo skuteczny. Na czym dokładnie polega peptydowa terapia włosów, ile kosztuje i z czym należy się liczyć udając się na taką terapię – spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

Peptydową terapię włosów najlepiej jest wykonać w gabinecie medycyny estetycznej. Mimo że w każdym mieście znajdziemy ofertę kosmetyczek oferujących tego typu terapię, to jednak znacznie bardziej bezpiecznie jest powierzyć swoje zdrowie lekarzowi z odpowiednim wykształceniem. Najlepiej jest udać się do miejsca, gdzie zabiegi przeprowadza się nie z doskoku, ale jest to stały element oferty, a lekarze poprzedzają zabieg porządną analizą problemu pacjenta. Takim miejscem jest Klinika Medycyny Estetycznej EST Clinic w Siedlcach (peptydowa terapia na włosy dr Cyj kosztuje tam ok. 650 zł).

Peptydowa terapia włosów a inne zabiegi medycyny estetycznej na włosy

Peptydowa terapia włosów nie bez powodu szturmem zdobywa ostatnio serca klientek gabinetów medycyny estetycznej. Jest bardzo skuteczna (wg wielu nawet bardziej skuteczna niż terapia osoczem bogatopłytkowym), a podczas jej przeprowadzania wykonuje się mniej nakłuć niż w przypadku mezoterapii. W efekcie, jest to jeden z najmniej bolesnych zabiegów na porost włosów.

Jak działa peptydowa terapia na włosy?

Peptydowa terapia włosów przeprowadzana jest podobnie jak mezoterapia Siedlce – poprzez iniekcję (wstrzyknięcie) odżywczego koktajlu do skóry właściwej. W jego składzie znajduje się kompozycja kilku peptydów (często z dodatkiem kwasu hialuronowego). Peptydy, czyli białka, to składniki budowy włosa. Gdy zostają podane do skóry, przenikają do cebulek włosowych i biorą udział w budowie łodyg włosowych. Dlaczego podanie peptydów tak dobrze działa na porost i kondycję włosów? Bo włosy same w sobie zbudowane są głównie z białka (np. keratyny, nadającej im szczególnej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia). Niektóre koktajle mogą zawierać w sobie również białka poprawiające pigmentację włosów (tj. Oligopeptyd-71), co będzie z pewnością wartościowe wśród osób, które zmagają się z siwieniem.

Peptydowa terapia włosów – efekty

Na pełne efekty zabiegu trzeba trochę poczekać (i powtórzyć go w kilku seriach). Jednak gdy będziemy cierpliwi, możemy spodziewać się zagęszczenia i pogrubienia włosów, przyspieszenia ich porostu, a także zahamowania ich wypadania. Poprawia się krążenie w skórze, a co za tym idzie, odżywienie włosów.

Peptydowa terapia włosów – dla kogo najlepsza?

Zabieg polecany jest wszystkim osobom, które chcą zregenerować swoje włosy, poprawić gęstość fryzury, a także tym, które od dawna nie mogą zapuścić długich włosów. Dodatkowo, jest to odpowiednia terapia dla osób, których dotyczy łysienie plackowate, androgenowe oraz rozlane. Jest to dobry ratunek dla wszystkich tych, którzy zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów po chemioterapii, w trakcie słabszego okresu pełnego stresu i nieodpowiedniego odżywiania. Lekarze szczególnie polecają przeprowadzenie peptydowej terapii włosów, gdy trwa łysienie ugruntowane zmianami hormonalnymi.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Peptydowa terapia włosów jest bezpieczna, jeśli w trakcie przeprowadzania nakłuć zachowane są procedury bezpieczeństwa. Po zabiegu należy szczególnie dbać o higienę. Przed zabiegiem nie jest konieczne żadne przygotowanie, jednak należy unikać picia alkoholu na około dobę przed udaniem się do lekarza. Po nakłuciach zostają delikatne ślady igieł, jednak znikają po kilku dniach. W czasie rekonwalescencji po zabiegu możemy odczuwać delikatny świąd skóry głowy.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.