Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Naturalne środki piorące – wypróbuj je wiosną

Dla większości z nas wiosna to dobry powód do poczynienia dokładniejszych niż zwykle porządków. Opróżniamy szafy, odświeżamy pościel i obrusy, sprzątamy w zakątkach, do których zwykle nie zaglądamy… Wiosenne porządki to także dobry moment na zmianę swoich dotychczasowych nawyków dotyczących sprzątania.

Jeśli do tej pory do prania używałaś przede wszystkim szeroko reklamowanych proszków i płynów, być może najwyższy czas, by zamiast nich sięgnąć po naturalne środki piorące.

Wiele gospodyń domowych nawet o nich nie słyszało, tymczasem ich skuteczność i wydajność z powodzeniem może być porównywana z drogimi detergentami kupowanymi w aptekach.

To jednak nie wszystko, orzechy piorące opierają swoje działanie na naturalnych detergentach, są więc o wiele delikatniejsze, a przez to bardziej przyjazne dla naszej skóry. Z powodzeniem możemy prać w nich nawet ubrania alergików, zwykle bardzo wrażliwych na kontakt ze sklepowymi środkami do prania.

Warto zaznaczyć, że kule piorące są też bardzo wydajne. To środki wielokrotnego użytku, których z powodzeniem można używać przez wiele miesięcy. Tym bardziej warto więc zdecydować się na to, by wykorzystać je przy wiosennych porządkach.