Wydawać by się mogło, że w dobie, gdy półki apteczne i sklepowe, a także pośród specjalistycznych sklepów medycznych, uginają się pod ciężarem rozmaitych produktów tworzonych z myślą o pacjentach, wybór ciśnieniomierza nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Doradzić nam przecież może farmaceuta, poza tym w pierwszej chwili wydaje nam się, że dostępne aparaty niczym szczególnym się nie różnią.
Niestety przypadkowy wybór może okazać się dla nas zgubnym. Chociażby ze względu na niemożność wykonania pomiaru bądź też zbyt duże opatrzenie błędem. Cena jest oczywiście ważną, ale nie powinna być pierwszym kryterium wyboru. W końcu ciśnieniomierz to urządzenie, które kupujemy jeden raz i ma nam posłużyć przez długi czas. Z tego względu dobrze jest wybrać taki aparat do ciśnienia mierzenia, który będzie pracował na baterie, więc z powodzeniem zabierzemy go ze sobą wychodząc z domu, ale i w domu będzie można go podłączyć, by nie tracić zbędnie na żywotności baterii. Tym bardziej, że te ostatnie to również pewien koszt, który trzeba wziąć pod uwagę.
Link sponsorowany: http://mamcisnienie.pl/
Najdokładniejsze aparaty to te naramienne. Najgorzej sprawdzają się nadgarstkowe, ale mogą stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i schorowanych, które nie potrafią samodzielnie umocować mankietu i nie będą w stanie wykonać takiego pomiaru. Ważnym aspektem jest stosunkowo duży wyświetlacz, na którym będzie dokładnie widać wynik wykonanego pomiaru. Równie ważna funkcja to możliwość zapamiętywania ostatnio wykonanych pomiarów, by móc je swobodnie porównać, bez zapisywania gdzieś na boku, w zeszycie. Wskaźnik naładowania baterii jest funkcją bardzo przydatną. Tym bardziej, jeśli zabieramy ze sobą aparat w podróż i nie chcemy mieć problemy z wykonaniem pomiaru, gdy nagle bateria padnie. Poza tym w takiej sytuacji pomiar może być nie dość dokładnym.
Finalnie poziom naładowania baterii ma zatem wpływ nie tylko na wygodę na użytkowania, ale również na dokładność pomiaru. Nie da się uniknąć ewentualnych błędów podczas dokonywania pomiarów, na przykład ze względu na źle założony mankiet. Praktyczna funkcja to wskazanie, gdy doszło do jakiejś awarii bądź w jakikolwiek sposób źle przeprowadziliśmy pomiar i trzeba go wykonać ponownie. Takich dodatkowych funkcji może być sporo, dlatego dobrze jest zastanowić się, które z nich będą akurat dla nas niezbędne, a z których można zrezygnować na rzecz niższej ceny zakupu. Na rynku dostępne są nawet aparaty do mierzenia ciśnienia skonstruowane z myślą o dwóch osobach, które chcą jednym aparatem kontrolować pracę swojego serca.
Leave a Reply