Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Muzyka na event

Oprawa muzyczna dopasowana do charakteru konkretnego wydarzenia to podstawa, jeśli chcemy się cieszyć z powodzenia całego przedsięwzięcia. W związku z tym, że eventy mogą różnić się od siebie charakterem, sposobem organizacji czy wiekiem zaproszonych na takie wydarzenie gości, dobór właściwego zespołu pozostaje sprawą wielkiej wagi. Jak się do tego zabrać? Na początku trzeba sprecyzować, czego konkretny event będzie dotyczył i jakich gości zamierzamy na niego zaprosić. Czy będzie to impreza otwarta, czy zamknięta. Czy w końcu sięgamy po sprawdzony repertuar, czy też szukamy czegoś zupełnie nowego i zaskakującego.

Na warszawskim rynku muzycznym znaleźć możemy mnóstwo zespołów, które oferują obsługę eventów różnego typu, np. http://www.brooklyn.band.pl. Mogą to być zarówno imprezy firmowe, jak i inne wydarzenia komercyjne tj. targi, festyny czy spotkania branżowe. Wybór konkretnej oferty zależeć będzie od co najmniej kilku czynników. Podstawowe z nich to kwestia rodzaju muzyki granej przez zespół, cena usługi oraz dostępne terminy.

Jeśli chodzi o rodzaj granej muzyki, to większość popularnych warszawskich zespołów dysponuje naprawdę mocno rozbudowanym repertuarem, dzięki czemu może obsłużyć imprezę rozrywkową praktycznie każdego rodzaju. Takie zespoły jak Brooklyn Band czy SaxAndSix to specjaliści od muzyki rozrywkowej, którzy jednak nie grają muzyki typowo biesiadnej lub disco-polo. Jeśli z kolei szukamy odtwórców tych ostatnich gatunków muzycznych, warto poszukać na szerszej, nie tylko warszawskiej scenie muzycznej. Na rynku bez problemu znajdziemy wiele zespołów specjalizujących się muzyce biesiadnej, grających przeboje disco-polo czy covery wielkich przebojów z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku.

Warto pamiętać, że muzyka na event nie musi wyróżniać się niezwykłą oryginalnością. W większości przypadków, zdecydowanie bardziej sprawdzi się znany repertuar. Utwory muzyczne, które znane i cenione są przez szerszą publiczność. Dlatego właśnie na różnego typu imprezach bardzo dużą popularnością cieszą się covery oraz muzyka popularna, przede wszystkim muzyka rockowa. Oczywiście na potrzeby imprez tematycznych można sięgnąć po zespoły specjalizujące się w konkretnym gatunku muzycznym. Dla przykładu, jeśli szukamy na rynku warszawskim zespołu specjalizującego się w muzyce jazzowej, warto zapoznać się z ofertą i repertuarem takich zespołów jak: Beyond Jazz czy Simply Jazz Trio. Jeśli z kolei szukamy zespołu specjalizującego się w muzyce rockowej, polecamy zapoznać się z ofertą zespołów tj. Fraglesi czy Al Capone Band.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.