Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Kredyt hipoteczny – konieczne ryzyko

Kupno własnego mieszkania bardzo często jest jedną z najpoważniejszych decyzji w życiu. Niestety bardzo często wiąże się to z zaciągnięciem wieloletniego kredytu, który może się ciągnąć za nami nawet 25 lat. Życie z kredytem nie jest zbyt przyjemne, jednakże stało się to już normą wśród młodych ludzi zakładających własne rodziny.

Bardzo mało osób stać na kupno mieszkania bez kredytu, więc czy warto bać się go jak ognia? Wiele nowych osiedli przystosowywanych jest dla ludzi młodych i aktywnych, a kwestie finansowe wcale nie wyglądają gorzej niż na starszych osiedlach (jeśli interesują Cię takie rozwiązania, koniecznie sprawdź Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz).

Każdy zdaje sobie sprawę, że kredyt hipoteczny to ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że za wynajem również trzeba płacić – dość często niemałe pieniądze, to ten koszt nie jest tak bardzo dotkliwy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że spory procent ceny naszej nieruchomości, to odsetki dla banku.

Odwiecznym pytaniem zadawanym sobie przez młodych ludzi jest: wynajmować czy wziąć kredyt? Jest to zagadnienie dosyć szerokie, ale podstawę stanowi zasada, że wynajem ma sens tylko wtedy, kiedy jego koszt jest znacznie niższy niż potencjalna rata kredytu. Oczywiście ogromne znaczenie ma to czy w ogóle zostanie nam przyznany takowy kredyt. Aby sprawdzić naszą zdolność kredytową, najlepiej udać się do doradcy finansowego, który na podstawie naszych zarobków oszacuje jaki kredyt jesteśmy w stanie otrzymać.

Po niedawnym kryzysie finansowym, nieco zaostrzyły się kryteria przyznawanych kredytów. Obecnie dosyć dokładnie analizowane są nasze możliwości. Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Posiadanie kredytu obniża poziom poczucia bezpieczeństwa finansowego. Nagła utrata pracy lub inne zdarzenia losowe mogą być brzemienne w skutkach. Takie decyzje należy podejmować odpowiedzialnie, więc warto upewnić się, że nasza sytuacja finansowa nie ulegnie znacznemu pogorszeniu oraz czy posiadamy jakieś zabezpieczenie w razie nieoczekiwanych zdarzeń.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.