Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Kilka rad przed wyborem butów do ślubu

Ślub to jedna z nielicznych okazji, w których możemy wydać na swój wygląd sporą kwotę i czuć się przy tym jak najprawdziwsza księżniczka. Przynajmniej dla sporej ilości kobiet. Przed zakupem butów do ślubu warto rozważyć kilka drobnych kwestii dotyczących zasad ich doboru.

Buty do ślubu – nie tylko wygląd ma znaczenie

To ten element ślubnego wyposażenia, na którym oszczędzać po prostu nie wolno. Zasada numer jeden – mają być wygodne. I to nie po pełnym poświęcenia miesięcznym rozciąganiu ich na własnych pokrytych pęcherzami stopach – w końcu mamy być księżniczkami, a nie syrenką z baśni Andersena, która po przemianie ogona w nogi chodząc czuła ból, jakby 1000 sztyletów wbijało jej się w podeszwy. To nasz dzień, mamy być szczęśliwe, a nie pozować do fotografii przez łzy. Ktoś mógłby to opacznie zinterpretować;)

W każdej grupie cenowej da się znaleźć fason, w którym nasz stopa poczuje się komfortowo. Takie detale, jak ustawienie czy szerokość obcasa ma wpływ na nasz balans, podbicie musi być zgodne z kształtem naszego, inaczej ryzykujemy nabycie narzędzia do tortur. Nie bójmy się przymierzać. Nie tłumaczmy niedobranego modelu w stylu „bo to są szpilki”, „bo to skóra i się rozchodzi”. W dobrze dobranych szpilkach chodzi się z przyjemnością. Bardziej też ufajmy swoim odczuciom względem wygody i urody danego modelu, niż koleżance lub sprzedawczyni. To nasz ślub! W tym sezonie moda idzie nam na rękę promując szpilki z odsłoniętymi palcami. Są odrobinę wygodniejsze, niż zakryte.

Trendy dla nas, nie my dla trendów

Trendy w modzie ślubnej istnieją, jednak nie bądźmy ich niewolnicami. Buty do ślubu, jak każde inne, mają pasować do naszej sylwetki. Z palety trendów danego sezonu zawsze da się dobrać coś dla siebie.

Ogólna zasada jest prosta. Buty o fasonie sprawiającym wrażenie bardziej masywnego będą optycznie wyszczuplały jakiekolwiek masywności w proporcjach nóg. Nie ważne, czy to kwestia nadwagi, czy proporcjonalnie grubszych łydek czy obfitych bioder- szerszy obcas, koturn, platforma sprawi, że będziemy wyglądały drobniej. Eteryczny bucik przy takiej sylwetce podkreśli wszelkie obfitości tego, co powyżej. W drugą stronę- płaska, wąska i zbyt szczupła dziewczyna w masywnym obuwiu będzie wyglądała nieciekawie.

Zanim wybierzemy fason butów, warto po pierwsze przejrzeć trochę stron na temat doboru butów do swojej sylwetki i wzrostu i dopiero potem wybierać to, co ładne i pasuje do nas. A przy okazji zastanowić się, czy to mają być buty na jeden raz, czy wolimy prostszy, ultra wygodny fason, który po ślubie jeszcze nieraz nam posłuży.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.