Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Kiedy krawat wełniany, a kiedy jedwabny?

Szukając krawata, który będzie idealnie dopasowanego do konkretnego typu garnituru, wybierać możemy m.in. pomiędzy krawatami wełnianymi i jedwabnymi. Te pierwsze mają nieco luźniejszą formę, przez co doskonale sprawdzają się w połączeniu z luźniejszymi stylizacjami męskimi. Te drugie, ze względu na szlachetność materiału i jego charakterystykę, najczęściej stosuje się przy bardziej oficjalnych stylizacjach.

Kiedy wybrać krawat wełniany?

Naturalne właściwości wełny i wynikająca z nich struktura materiału sprawiają, że krawaty wełniane takie jak np. http://r3s.com.pl/krawaty-welniane/ lepiej pasują do marynarek wykonanych z nieco grubszych materiałów, zwłaszcza do marynarek matowych, wełnianych, o wyraźnie zarysowanej fakturze tkaniny. Mogą to być marynarki typu sportowego, marynarki w kratę lub mocne prążki. Dawniej krawaty z wełny używane były wyłącznie przez osoby mniej zamożne, głównie osoby pochodzące z gminu, które zamiast błyszczących marynarek korzystały z ciężkich i matowych marynarek wełnianych. Z czasem po tego typu krawaty zaczęły sięgać również osoby bardziej zamożne, a dziś sięgają po nie również wyjątkowo eleganccy mężczyźni, którzy szukają idealnego dopełnienia dla klasycznych marynarek przeznaczonych do użytku codziennego.

Kiedy wybrać krawat jedwabny?

Efektowny połysk i gładka faktura jedwabiu sprawiają, że krawaty wykonane z tego typu tkaniny najlepiej prezentują się w połączeniu z równie gładkimi marynarkami. Najlepiej, gdy same marynarki również mają lekki połysk. W takim zestawieniu krawat jedwabny wygląda najlepiej, najbardziej okazale. Ogólnie przyjmuje się, że krawaty jedwabne stworzone są do oficjalnych okazji i męskich strojów typowo wieczorowych, krawaty wełniane natomiast lepiej komponują się z marynarkami mniej oficjalnymi, matowymi, wykonanymi z materiałów o nieco grubszej strukturze i lepiej zarysowanej fakturze.

Jeśli wybieramy się na elegancką kolację lub inną oficjalną uroczystość, najlepszym uzupełnienie do modnego garnituru będzie krawat jedwabny. Gdy chcemy zachować pewien dystans i swobodę, zakładamy na siebie marynarkę o luźniejszym kroju i do niej dobieramy krawat wykonany z naturalnej wełny. Współcześnie wybór zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju krawatów męskich jest tak duży, że żaden elegancki mężczyzna nie będzie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem dodatku pasującego do konkretnego typu marynarki. Co warte podkreślenia, krawaty wełniane mogą być noszone nie tylko do marynarek. Ciekawym połączeniem może być na przykład zestawienie koszuli z krawatem wełnianym i eleganckim swetrem.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.