Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Kanadyjsko paryska projektantka

Sławni projektanci zaczynali często jako nic nieznaczący pomocnicy w zakładach krawieckich lub jako kelnerzy o bogatej wyobraźni i planach na przyszłość. Inni mieli dużo więcej szczęścia i po prostu przekształcili swoją pasję w zawód przynoszący całkiem pokaźne zyski. Uzyskali dobre wykształcenie i mieli wygodne dzieciństwo oraz ułatwiony start. Bez względu na okoliczności, wszyscy projektanci zawdzięczają swoją karierę własnej pracy i wytrwałości, a także dużemu samozaparciu.

Jedna z ciekawszych i najbardziej cenionych marek jest Tara Jarmon. To nietypowa marka, którą szczególnie pokochały kobiety pewne siebie, energiczne, odważne, a jednocześnie kochające prostotę, elegancję i kobiecość. To połączenie stylu paryskiego z codzienną uniwersalnością, która tak bardzo spodobała się kobietom na całym świecie.

Sama marka ma swoje początki jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku. Tara Jarmon pochodzi z Kanady, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Jako nastolatka przeprowadziła się do ciepłej i słonecznej Kalifornii, gdzie uczęszczała do miejscowego liceum. Lata mijały, Tara oddawała się swojej pasji projektowania i jednocześnie dbała o swoją trójkę dzieci. Po latach w raz ze swoim mężem postanowili zmienić życie i przeprowadzić się całą piątka do Europy. Jako cel swojej podróży i nowy dom wybrali Paryż – europejską stolicę mody. Wpływ wszystkich tych miejsc można zaobserwować bezpośrednio w projektach artystki – są jednocześnie eleganckie, ale też bardzo radosne i zwiewne.

Marka jest obecna na rynku już ponad dwadzieścia lat. Przez ponad dwie dekady istnienia firmy Tara Jarmon otworzyła 23 butiki na całym świecie oraz 80 sklepów stacjonarnych rozlokowanych w różnych galeriach handlowych w Azji oraz w Europie. Ubrania Tary odznaczają się wyjątkowym stylem, który ma wiele wspólnego z paryską modą. Właśnie dlatego na samym początku oczarował paryżanki, a później również kobiety na całym świecie – subtelna elegancja podkreślona kobiecymi dodatkami. Suknie okazjonalne odznaczają się stylem glamour, tak typowym dla lat pięćdziesiątych XX wieku. Kurtki, płaszcze i inne okrycia wierzchnie mają dynamiczny krój oraz nowoczesne linie i precyzyjnie wykonane wykończenia. Wszystko jest tutaj „dopięte na ostatni guzik”- dosłownie. Projektantka rozpoczynała swoją karierę głównie od tworzenia sukienek i spódnic, szyła również dla własnych dzieci. Dzisiaj jej kolekcje zawierają również spodnie, garnitury i żakiety kobiece, topy, bluzki, miękkie swetry, sukienki koktajlowe oraz liczne dodatki, które korelują ze stylem Tary.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.