Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jesienno-zimowe dekoracje stołu

Jesień i zima to bez wątpienia pory roku, w których spędzamy więcej czasu w domu, ponieważ aura za oknem nie zachęca do tak częstego przebywania na zewnątrz. Taki stan rzeczy sprzyja ciekawym pomysłom na zaaranżowanie przestrzeni domowej, przemeblowaniom oraz różnego rodzaju zmianom dekoracji. W tym artykule chcieliśmy przyjrzeć się w głównej mierze dekoracjom stołu. Jak zaaranżować tę przestrzeń na specjalne okazje, a jak na zwykłe dni spędzane w gronie domowników?

Wpuść jesień do domu

Szczególnie jesień sprzyja domowym przemianom. Wystrój wnętrza może być zainspirowany tym, co dzieje się na zewnątrz, a świece i wazony dekoracyjne to elementy, które bez wątpienia można wzbogacić o złote liście, kasztany, czy szyszki. Dodatkowo wykorzystując wazony dekoracyjne, można w nich umieścić suszone kwiaty, gałęzie owoców leśnych lub inną jesienną roślinność. Taka stylizacja sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i specjalne okazje. Goście odwiedzający nasz dom będą bez wątpienia zachwyceni tym, że dekoracje stołu zostały urozmaicone o takie elementy, ponieważ wierzcie lub nie ludzie zwracają uwagę na tego typu sprawy.

Na święta i na co dzień

Zima to również pora roku posiadająca duży potencjał dla dekoracji stołu. Świeczki pływające w połączeniu z ciemnozielonymi gałązkami drzew iglastych to doskonały pomysł, który sprawdzi się głównie w okresie świątecznym. Celebracja Bożego Narodzenia kojarzy się w głównej mierze ze świecami ozdobnymi i serwetami. Ten utarty stereotyp również można przerobić, w taki sposób, aby zachować tradycje, aczkolwiek nie wprowadzić nudy i rutyny na stoły. Wyraziste wazony dekoracyjne ze sztucznymi kwiatami mogą przełamać błyszczący nastrój świątecznych dekoracji stołu. Mogą, ale nie muszą – w tym przypadku najważniejsze jest zachowanie umiaru, ponieważ bardzo łatwo jest przesadzić i rzucić na stół kiczowaty wręcz wygląd.

Odpowiednio dobieraj elementy

Warto zwrócić uwagę na charakter okazji, z jakiej dekorujemy stoły. Świece bez wątpienia będą elementem pożądanym podczas kolacji wigilijnej czy wystawnego obiadu dla znajomych. Podczas coniedzielnego obiadu z rodziną warto może zatrzymać się na nieco bardziej stonowanych aranżacjach. Bynajmniej nie zniechęcamy do eksperymentów i puszczania wodzy fantazji, ale na przykład zwykłe wazony dekoracyjne ze sztucznymi kwiatami mogą być już wystarczającym ozdobnikiem, a dodatkowe serwety, stroiki czy świeczki pływające mógłby powodować przesyt. Jak wszędzie najważniejszy jest umiar i finezja.
Jesienne i zimowe dekoracje stołu znajdziecie w sklepie https://szklanatorebka.pl, w którym przygotowano zarówno coś dla wielbicieli subtelnych i wyważonych stylizacji, jak i takich, którzy lubią puścić wodzę fantazji i zaszaleć z dekoracjami stołu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.